ЕСЕІсторія філософіїСучасна філософія

Феномен Гаджетної людини

gadЗапропонована назва есе ставить питання, що означає Гаджетна людина? Відповідь проста, гаджетна людина — це людська істота, яка живе у ХХІ столітті. Особа, яка втратила всі моральні та духовні принципи попередніх епох, пережила епоху нігілізму, та породила нову епоху постсекулярного гаджетного світу.

Сьогоднішній гаджетний світ подібний до великого всесвітнього села, коли людина з одного куточку світу може за секунду розмовляти з іншої людиної з іншої сторони світу, за допомогу надсучасних гаджетів. Відкривши вікіпедію ми знайдемо визначення терміну гаджет.

За Вікіпедією: Гаджет – це цікава технічна новинка!

Постає питання: Яка сутність цієї цікавої новинки чи допомагає вона сучасній людині? Відповідь досить проста та банальна на думку більшості сучасних людей! Так, звісно, бо це допомагає нам у спілкуванні. Хоча для людини гаджетної вимерли цінності читати на природі,  розмовляти з друзями в природньому для людини середовищі, чи разом щонеділі ходити до лісу на шашлики та на пиво! Ні, сучасні гаджетній людині не потрібне живе спілкування.

Навіщо спілкуватися наживо, якщо в соціальних мережах можна цілими днями лайкати, переписуватися, скидати уявні шашлики та бутилочне пиво. Навіть у соціальних мережах можливо грати футбол, баскетбол, хокей, та одночасно переписуватися з друзями, при чому не потрібно виходити з дому. Людина гаджетного світу втрачає сутність вірити у надприродні явища та релігію і, навіть, у філософію.

Релігія у сучасному світі посідає місце лише, як своєрідний язичницький оберіг, а також слугує засобом для заробітку голлівудський режисерів. Які на релігійних персонажах та подіях заробляють міліарди доларів на рік. Сучасна релігія нагадує королеву Англії, яка протягом багатьох десятиліть є лише символом та приналежністю людини до своє нації. Так само і релігія, яка стала секуляризованою та ліберальною, втратила свою сутність! Сутність релігії полягає в порятунку душ людей. Як можна врятувати душу сучасної людини, яка продала свою душу гаджетам та світовим корпораціям, які випускають гаджети. Колись Маркс і Енгельс писали, що релігія це — опіум для народу. Тепер же цей опіум для народу нічого не вартує. Після смерті постмодерну прийшла гаджетна епоха, яка породила новий світовий опіум для людини і цим опіум постали гаджети-іграшки. Ми можемо також згадати голандського філософа Йогана Хейзингу, який у своєму творі «Homo Ludens» писав, що людина не зважаючі на свій вік завжди хоче бавитися іграшками. І менше ніж століття після публікації вище згаданого твору так і сталося, ми знайшли іграшки, які псують та знищують наш інтелект та нашу унікальність та особливість. Саме людська універсальність та інтелект відрізняє нас від інших  істот, але якщо людина і надалі не знищить епоху гаджетів вона втратить свої позитивні якості та стане простою і нерозумною мавпо-рослиною. Яка буде лише вживати фотосинтез, як їжу та жити у віртуальній реальності.

Сучасне світове гаджетне суспільство запустило всесвітню мережу та породило суцільний світовий мегаполіс у електроному виді. У цьому уявному матричному світі ми втратили свою людяність та стали примітивними примати у руках системи. Система подібна до славнозвісної кінотрилогії “Матриці”, де все людство живе, як рослина під владою машин, які керують світовою систему. І цімашин створили самі люди! Чи не може таке трапитися у реальному світі, коли гаджети та машини захоплять не тільки наші мізки, але і нашу планету, і зроблять нас своїми рабами, і ми будемо ховатися, як у “Матриці”, по темним норах нашої планети.

Хтось може вказати на те, що гаджети несуть не тільки подібні негативні процеси. Постає питання, чи допомагають гаджети нам у медицині? Адже гаджети це сучасні комунікатори, які єднають людей зі всього світу, але чомусь жодна технологічна новинка не може вилікувати рак, СНІД, Росіяний Склероз і ще сотні різних не виліковних хвороб. Навіщо нам лікувати ті хвороби, якщо ми можемо жити сьогоденням та насолоджуватися нашими сучасними гаджетами та жити у віртуальному світі. Припустимо, помре одна дві людини, народиться інша і так далі. Хоча останні тенденції показують, що у головних гаджетних країнах світу (країни ЄС, США, Канада) знизилися показники народжуваності.

Гаджетні люди відмовляються від сімейного сексу та міняють його на віртуальний секс де, можна не навантажувати своє тіло і займатися у віртуальному світі різними позами, якими у реальному світі практично не можливі. Хоча секс, як потіха ще існує у гаджетному світі, адже його плоди тсолодкі, як і плоди гаджетів. Сімейний секс для продовження роду практично помер. У США та європейських країнах з кожним роком, тисячі чоловіків роблять масову вазактомію. Причиною вазактомії є людська секулярність та масова ліберальність гаджетної епохи, коли людині не потрібні діти та духовні блага, але лише якісь не потрібні гаджети.

Сучасна людина, яка забулася вдома свій телефон відчуває себе неповноціною і весь день думає за свій гаджет, як він там і що там з ним. Нібито гаджет це жива тваринка, яка живе у клітці і чекає, коли її погодує хазаїн. У 90 — роках ХХ століття по всій Україні були популярні ранні гаджети “Тамагочі”, де кожен і з нас мав свою віртуальну тваринку, годував її, встав вночі водив у віртуальний туалет, але цей перший китайський гаджет не був живою тваринкою, коли він помирав, його можна було воскресити, а от живу тваринку не вийде воскресити, і тому на людині більше відповідальність за живих істот ніж за віртуальних. Віртуальний світ це — повна протилежність нашого світу, в ньому ми можемо самореалізвуатися, там ми можемо стати багатими, красиви та успішним, але ми повинні зрозуміти, що це все нереальне, це лише чергова ілюзія нашого видуманого буття.

Людині гаджетної епохи потрібно задуматися над своїм подальшим існуванням. Чи будемо ми процвітати чи будемо деградувати? Все залежить від нас, адже людина взяла роль на себе господаря та упорядника планети Земля. І за все наше існування на цій планеті, ми практично її знищили і будемо нищити доти, доки будемо існувати.

Друзі прощаємося з постмодерною епохою та вітаємо епоху гаджетної секуляризації!

Ігор Дмитрук

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:ЕСЕ

img-9 ЕСЕ

Світ (Есе)

Ми пізнаємо світ, коли в перше народжуємося з цікавими запитливими очима. Адже перебуваючи ще в ...