Сам Великий Гарбуз є невидимим символом у американському коміксі «Пузата дрібнота» (“Peanuts”) авторства Чарльза Монро Шульца. Один із героїв – Лінус – вірить, що Великий Гарбуз таємно приносить іграшки щирим та віруючим дітям на вечір Дня Всіх Святих (Хеловін). (Порівняйте із Днем Святого Миколая, по-англійському «Санта Клаус»). І тому, кожен рік Лінус сидить на баштанці, яка на його думку є місцем без лицемірства, та безрезультатно чекає на його появу.

Культ Великого Гарбуза (Cult of Great Pumpkin).

У самому коміксі розглядають релігійні метафори. З однієї сторони – це символ сильної, але безглуздої віри. Деякі критики коміксу висунули думку, що непорушна віра Лінуса у Великий Гарбуз та його стремління увірити у це інших, є завуальованою пародією на християнський євангелізм.

Послідовники даного культу називають себе «гарбузовцями» (the pumpkinauts). Ось так вони характеризують свою релігію : «У світі нещирості, релігійних війн, корумпованих корпорацій та політиків, “Великий Гарбуз” є яскравим маяком щирості та істинного значення Хеловіну. Протягом багатьох поколінь Великий Гарбуз позбавляє нас від мирського, і дозволяє нам насолоджуватися зануренням у “примарний” світ.». Якщо, без жартів, перед нами є клуб великих любителів Хеловіну, а також інших речей, що є у категорії «чорний гумор».

Дмитрук Андрій