У 1848 році золотошукачі знайшли дорогоцінний метал недалеко від Каліфорнії, а вже в наступному році каравани там налагодили постійний рух. 100 людей відділилися по шляху на південний захід і вирішили перетнути долину, щоб «зрізати» шлях. Вони розділилися на кілька груп і пішли окремо. Невелика група, що складалася  в основному, з жінок і дітей, спробувала пройти через гірський хребет, але спроба виявилася безуспішною. Втомлені і голодні вони розбили табір біля джерела.

Відпочивши, група продовжила шлях і знайшла водойму, де було прийнято рішення відправити двох молодих людей на пошуки допомоги.

Вільям і Джон знайшли необхідний провіант недалеко від Лос-Анджелеса і вирушили назад до своєї групи. Їх похід зайняв 39 днів. Повернувшись, вони не побачили нікого, і тільки постріл змусив людей здатися з притулків. Щось налякало їх і змусило сховатися. На щастя, всі вижили і успішно завершили свій шлях. Крім одного чоловіка, який не дочекався підмогу і відправився самостійно перетинати долину.

Коли група виходила з долини, одна з жінок попрощалася з нею, сказавши: «Прощай, долина смерті». Після цієї історії вона і стала так називатися.

Головною загадкою долини смерті є рухомі камені, які повільно «повзуть» по дну висохлого озера, залишаючи сліди. Це явище відбувається раз в пару років і вже давно вивчається різними вченими: геологами, уфологами та ін.

На даний момент руху каменів дано логічне і зафіксоване технікою пояснення: лід. Вночі на поверхні землі утворюється тонкий шар льоду великої площі, на якому розташовуються камені. Під впливом підлідної течії, вітру і денного танення камені і рухаються по кілька міліметрів. Але чому це явище не відбувається постійно? В Долині живе індіанські племена шошонів, які зберігають свої забобони про це місце. Прихильники містичних явищ і пояснень вважають, що до руху каменів можуть бути причетні духи або інопланетяни.

На даний момент вивчення долини триває, так як, окрім рухомих кругляків, вона сповнена флори і фауни. З 1994 року долина стала національним парком США, а багато раніше була оголошена пам’ятником природи. Можливо, з часом вченим вдасться знайти ще щось цікаве і загадкове в цьому місці. Але головне — це те, що хоч долина і має таку страшну назву, вона не забирає життя людей і нічим їм не загрожує.

Іван Гудзенко

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.