Психологія

Як перемогти образу?

Кожна людина стикається у своєму житті з непереборною образою і часом побороти її не так вже й просто. Іноді до такого стану призводять стреси і несприйняття близькими і колегами по роботі. Як же впоратися з цією проблемою і перестати ображатися на людей і на обставини?

Визначення та причини поняття

У психологічній практиці виділяють 3 основні причини, які призводять до прояву образи на оточуючих:

Як перемогти образу?

Маніпуляційна тактика. Індивідуум усвідомлено починає дутися на іншу людину, щоб викликати у тої почуття провини. Часто так роблять дівчата, щоб досягти від чоловіка того, що бажають.

Відсутність вибачення. Деякі люди не вміють прощати образи і таким чином накопичують їх у собі, через що страждають. Вони часто не дають собі звіту в тому, навіщо образилися. Але точно знають, що кривдникові доведеться зробити щось погане для того, щоб образи не стало.

Невиправдані очікування. Це відноситься до тих випадків, коли людина сподівається на якусь подію, чекає її, а воно не настає. Внаслідок цього настає образа і розчарування.

Людей починає переслідувати образа після стресових і депресивних станів, сварок. Уразливості схильні люди, які хворіють на невиліковну хворобу і ті, хто ставиться до себе з особливою тремтливістю. Таких людей вивести з рівноваги може навіть невинний жарт.

Ніколи не ображатися складно, але взяти під контроль цю емоцію цілком реально. Потрібно уявити цей стан негативною рисою характеру, яка заважає жити в соціумі. Важливо ще навчитися вказувати навколишнім на те, що вони якось зачепили тонкі душевні струни, а не накопичувати в собі образу. Тільки робити це потрібно акуратно і з дружнім настроєм.

Рекомендації щодо подолання образи

Для того щоб перестати ображатися на оточуючих, важливо навчитися по-іншому дивитися на світ. У цьому допоможуть прості поради психологів:

встановити причину частих образ. У цьому допоможе ведення щоденника власних емоцій, в який буде записуватися моральний стан протягом всього дня. Якщо раптом настає образа, то її теж потрібно описувати в щоденнику з акцентом на те, чому вона наступила. В кінці дня підводиться підсумок з переліком підвищують настрій чинників;

навчитися позитивно мислити. Необхідно намагатися у всіх ситуаціях бачити хороші моменти, а негативні відсівати;

почати цінувати власний час. У цьому допоможе складання плану на весь день, в якому просто не буде місця для образи;

зважитися на заняття спортом. Доведено, що люди, захоплені спортивними заняттями, прекрасно захищені від стресу, вони завжди повні сил і бадьорості;

почати читати книги. Читання не тільки розширює кругозір, але і дозволяє переключитися від поганого до хорошого;

навчитися вибирати позитивний коло спілкування.

Варто відзначити, що впоратися з образою не так вже й складно, головне, сильно цього захотіти. Важливо усвідомити, що стан ображеної людини завжди вносить в життя розчарування і хаос. Тому, позбутися від нього — це перемога над своїми слабкостями.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Психологія