БогиІсторія релігій

Вулкан — бог вогню у римській міфології

Вулкан  — це бог вогню, в тому числі вогню вулканів, металообробки і кузні в давньоримській релігії і міфах. Вулкан часто зображується з молотком коваля. Вулкан дуже древній римський бог, і йому поклонялися на початку виникнення римської релігії. Йому поклонялися частково для того, щоб тримати руйнівні сили вогню подалі від сіл і посівів, а також, щоб віддати силу вогню в битвах і промисловості. Вулкан часто був символом чоловічої фертильності.

Будучи сином Юпітера, Вулкан є творцем потужних ударів блискавки свого батька, але він також кує обладунки, зброю і прикраси для богів і героїв Риму. Згідно з легендою, при народженні Вулкан він був настільки огидно потворним, що його мати Юнона скинула його з вершини гори в море. Коли він приземлився, одна з його ніг була зламана і залишилася деформованою.

Вулкан - бог вогню у римській міфології

Вулкан був знайдений в глибині океану водною німфою Тетіс, яка виховувала його як свого власного сина. Його надприродні і досконалі навички роботи з металом привели Вулкана до виготовлення багатьох інших дивовижних предметів з дорогоцінних металів, таких як золото, срібло і бронза. На Олімпі у Вулкана був свій власний палац, нетлінний і сяючий як зірки: в ньому знаходилася його майстерня з ковадлом і двадцять сильфонів, які спонтанно працювали за його наказом.

Пізніше Юпітер запропонував Вулкану взяти в дружину Венеру, але вона постійно зраджувала його. Говорили, що всякий раз, коли її чоловік дізнавався про невірність Венери, він злився і стукав розпечений метал своєї кузні з такою лютістю, що це викликало виверження вулкана.

Оскільки Вулкан був пов’язаний з руйнівною силою вогню, його святкування здійснювалось щороку під час самого жаркого літнього місяця — серпня, коли все було сухо, і був високий ризик пожеж.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Боги

img-10 Боги

Бог Велес

Велес – один із богів пантеону у слов’янській міфології. Про нього у «Повісті минулих літ» ...