Особливості та зовнішній вигляд
Діви-войовниці в творах і на полотнах художників зображуються в образі жінок небувалої краси, з уточненою фігурою, що сидять на коні з крилами. У той же час вони одягнені в бойові обладунки, носять масивний шолом і озброєні списами, мечами і щитами.
Для кожного воїна справою його життя було проявити свої кращі якості бійця, а також честь і відвагу. Тільки загинувши в битві, їх душу після смерті могли забрати одна з валькірій і супроводити в Асгард. Там діви доглядали за цими людьми: садили їх за стіл, розносили їм мед і страви.
Точна кількість дів-войовниць невідома. За деякими джерелами їх 9, згідно з іншими — 13. Найбільш прославлені з них:
- Гель (який кличе);
- Гейр (Спис);
- Гондукк (Вовчиця);
- Гун (Битва);
- Міст (Туманна);
- Рандгрід (розбивати щити);
- Рота (які сіють сум’яття);
- Скёгуль (лютують);
- Хільд (Воительница);
- Хлекк (Шум бою);
- Христ (Приголомшлива).
У міфології Скандинавії окреме місце займає історія Сігрдріви. Вона була позбавлена можливості брати участь у боях з-за того, що пішла проти волі Одіна. Її приспали в покарання. Прокинувшись від сну, дівчина втратила безсмертя і стала звичайною людиною.
У масовій культурі
У літературі сучасності образи цих божеств присутні в «Берсерк» Ольги Григор’євої, романі «Світлі крила для темного стража» Дмитра Ємця, творі «Темні бажання» Крісла Коул, а також у фільмах «Кільце Нібелунгів» (2004), «Ерік-вікінг» (1989).
Часто до тематики, пов’язаної з дівами-воительницами, вдаються і в ігровій індустрії. Одним з останніх таких проектів став God of War, в 2018 році отримав Премію Британської Академії в декількох номінаціях.
Іван Гудзенко