УДСПрес-реліз

Релігійна громада сповідуючих віру в найвищу цінність людини «Українська Душевна спільнота» висловила свою підтримку Українській Греко-Католицькій Церкві у конфлікті із Міністерством культури України, яке здійснює тиск на цю релігійну організацію з вимогами припинити духовну опіку віруючих, що зібралися на акціях протесту в центрі Києва. Про це йдеться у відкритому листі, оприлюдненому на сайті організації: http://temple.org.ua/doc/ugcc-lyst.pdf

«Лукаві посилання Міністерства культури України на суперечливі, застарілі та невідповідні міжнародним стандартам захисту прав людини норми пострадянського законодавства, які тлумачаться чиновниками таким чином, ніби релігійні організації повинні отримувати дозвіл держави на здійснення релігійних обрядів, є неприпустимим проявом бюрократичної тиранії, спрямованої на придушення суверенітету особистості релігійних організацій» – йдеться в листі.

Українська Душевна спільнота засуджує «втручання держави у діяльність релігійних організацій та спроби регулювання їх внутрішнього життя та їх спілкування з віруючими громадянами».

«Напад чиновників міністерства на Українську Греко-Католицьку Церкву є не першою спробою узурпації державою влади над людськими душами. Міністерство культури України з 2009 року відмовляється зареєструвати релігійний центр віруючих в найвищу цінність людини, богохульно не визнаючи встановлений Богом у Священному писанні порядок одноосібного заснування душевних спільнот нашої конфесії. В зв’язку з цим Українська Душевна спільнота заявляє, що найближчим часом нами буде здійснено релігійний обряд визначення добра і зла стосовно всієї політики державного регулювання релігійної діяльності з метою припинення абсурдних бюрократичних зазіхань на стандартизацію та уневільнення душевного життя людини. Жодна релігія, допоки вона вірна Богові, не підпорядкується державі» – підкреслюється у заяві Української Душевної спільноти.

Контактна особа: Хранитель віри УДС Юрій Шеляженко, (097) 317-93-26.