АгіографіяІсторія релігій

Святий Боніфатій — життя та діяльність.

Боніфатій  народився   в ІІІ столітті  нашої ери  в місті Рим. Працював  управляючим  матеріальним  майном   Аглаїди —  римлянки.  Хоч  вона  і була  дуже знатною,  але  вступила  у  плотські відносини  зі своїм  рабом.  Боніфатій,  як  підтверджує  його життя  проявляв  милосердя  до  жебраків,   виявляв  любов до  подорожніх, співчував  і надавав  допомогу тим,  хто перебував у нещасті.

З достовірних відомостей  відомо, що  і Боніфатій, і Аглаїда  були християнами.  Знатна  римлянка  попросила  Боніфатія  відправитись  в Малу Азію   щоби викупити мощі  мучеників – християн  і відразу ж їх  привезти.  Управляючий  Боніфатій  сказав Аглаїді,  а якщо замість  них   прибудуть  мощі  її слуги  і  чи  вона прийме  таки  з шаною. Жінка  сприйняла  слова  Боніфатія  за  якийсь жарт, проте  пізніше вони  справдилися.

Святий Боніфатій - життя та діяльність.

Боніфатій  прибуває   з  рабами   в місто  Тарс (кілікійська провінція, яка перебувала під   Римською  імперією),  є  очевидцем  мученицьких страждань  двадцяти християн.  На власні  очі  бачив  як мужньо  із терпінням  християни   перенесли   одну муку за іншою.  Дивуючись  їхньому смиренню  і терпінню ,  відкрито визнав, що  він є християнином. Боніфатій  цілував  залізні окови  на ногах  християн,  які  безстрашно  йшли на мученицьку  смерть,  відмовив у пропозиції  принесення  ідольської  жертви.

Римляни – язичники    сприйняли  це як зневагу над  їхніми  богами  і  за  імператорським наказом  звеліли  піддати  катуванню  Боніфатія.  Спочатку  йому  встромляли під нігті рук та ніг гострі  голки,  потім  вливали в рот  розплавлене олово,  кидали  в котел з киплячою  смолою, але  Боніфатій  витримав  ці муки. Чудесним чином  був врятований  від  загибелі  через  ангела,  якого Господь послав з неба.  А тих  язичників,  які стояли  біля  нього  постраждали від  сильного полум’я,  що обпалило кожного з них.  І в такий  спосіб  Боніфатій  вийшов  цілим і неушкодженим.

14 травня  290  року  після  Різдва Христово  християнин  Боніфатій  приймає мученицьку смерть  через усічення  голови  мечем.   Аглаїда  відіслала  своїх слуг на  пошуки  Боніфатія.  Вони  три дні  шукали  його і  нарешті  почули звістку  про  мучеництво.  Їм вдалося  віднайти  тіло і голову  мученика  Боніфатія,  даючи викуп  в  п’ятсот  золотих  монет.  Мощі  Боніфатія  було помазано  пахощами і відправлено до Риму.

Слуги розповіли  Аглаїді  про  те, що сталося  і  щоб  готова була  прийняти  мощі  її вірного слуги  Боніфатія.   Нетлінні останки  мученика  було перенесено  в храм, який  збудували  на прохання  Аглаїди  на Латинській дорозі.  Коли померла  Аглаїда, то її  також було поховано  поруч  біля  святого мученика Боніфатія.  Ще одна  подія  відбулася  у VII столітті  нашої ери —  побудова  храму   на  Авентійському  пагорбі   в честь  Боніфатія Римського  та  базиліки  святого Олексія, чоловіка Божого, сюди ж  і були  перенесені  мощі  святого Боніфатія.  І  до  цих пір  вони зберігаються  у тому місці.

Пам’ять  святого  мученика раннього християнського  періоду   Боніфатія  Римського вшановують у трьох церквах – православній, католицькій,  вірменській.

Перед  мощами  мученика Боніфатія  підноситься  молитва  до  Господа  Ісуса  Христа  за зцілення  від наркоманії  та алкоголізму.  Через  віру  в Христа, любов та шану  до  святого  мученика Боніфатія  люди  стають  здоровими,  без жодного  прогресування хвороб.

 Богдан  Стрикалюк

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Агіографія

Агіографія

Антоній Падуанський

Антоній Падуанський – визнаний католицькою церквою святим,  чернечого ордену францисканців, вчитель церкви. Народився на початку ...