Стовпи ісламу – головні повеління, обов’язкові до виконання для всіх віруючих мусульман. Всього існує п’ять стовпів, які складають основу всієї релігії.

Шахада

Шахада – проголошення віри  . Це свідчення віри людини в те, що немає Бога, крім Аллаха, а Мухаммед – його пророк. Проголошення Шахади обов’язково для всіх мусульман. Шахада – перший стовп на шляху звернення людини в Іслам, тому як саме її прочитання означає додержання людини ідеалам релігії. Шахада повинна бути прочитана три рази з щирими, чистими спонуканнями.

Стовпи ісламу

Щоденні молитви – Намаз

Мусульмани повинні молитися п’ять разів на день. Це не означає, що вони повинні відвідувати мечеть для молитви, важливо тільки те, щоб намаз був прочитаний п’ять разів на день. Мусульмани можуть молитися де завгодно, проте вони повинні звертати свій погляд у бік Мекки. Правовірні моляться стоячи, кілька разів кланяючись, а потім встають на коліна і торкаються лобами землі або молитовного килимка, в знак своєї поваги та покірності Аллаху. У п’ятницю мусульмани відвідують мечеть, щоб помолитися і послухати проповідь.

Милостиня – Закят

Роздача милостині – третій стовп ісламу . Мусульмани вірять в те, що вони призначені для того, щоб ділитися своїм багатством з тими, кому в їх громаді пощастило менше. В ісламі вважається, що Аллах навмисно створив багатих і бідних, щоб випробувати людяність і щедрість серед віруючих. Мусульманин повинен ділитися своїм багатством з тими, хто менш удачливий, вносячи 2,5% від свого багатства (золото, срібло і готівкові гроші) на благодійність щороку.

В Ісламі прийнято вважати, що ніщо з того, що люди купують в цьому світі, в дійсності їм не належить, оскільки ніщо з цього не буде поховано разом з людьми і не стане в нагоді їм в житті після смерті. Саме добрі справи і допомогу іншим допоможуть після смерті потрапити в Джанну.

Пост під час Рамадану – Ураза

Під час місяця Рамадан (дев’ятого за ісламським календарем), мусульмани повинні поститися від світанку до заходу сонця. Деякі люди можуть бути звільнені від посту. Наприклад, хворі, вагітні, неповнолітні і т.д. Існують послаблення для тих, хто під час посту подорожує.

Паломництво до Мекки – Хадж

Всі мусульмани, які в змозі це зробити, зобов’язані здійснити паломництво в Мекку і навколишні святі місця, хоча б один раз у своєму житті. Паломництво заточене на відвідуванні Кааби і обході її сім разів. Паломництво відбувається в 12-й місяць ісламського календаря.

Іван Гудзенко