Величезного значення місцем Сили є Словечансько-Овруцький Кряж. Це невисокий гірський масив (зовсім крихітні, але все ж таки — гори), що складається з кристалічних порід, найвища точка якого підіймається на висоту 331 метр, довжина масиву 52 кілометри, ширина до 19 кілометрів. Розташований на кордоні України та Білорусі.
З супутникових фотографій Кряж видно великим кам’яним драконом, який готується розпрямитися та розкрити крила у польоті. Найвища точка Кряжа знаходиться неподалік селища Городець. Там розташоване стародавнє городище часів Київської Русі.
Залишки курганів, валів, будівель та капищ. Енергетика місця, де стояло стародавнє місто — дуже сильна. Поруч знаходиться криниця з кристально чистою водою, яка допомагає позбутися хвороб нирок та органів дихання. Крім того, вода прохолодна і надовго надає заряду бадьорості. Цей Кряж – як острів, він – загублений світ. Оточений непрохідними лісами, повними боліт та озер, він проіснував у майже повній ізоляції від інших областей століття. Тому тут збереглися культурні верстви дуже давніх часів. Повір’я, легенди, Місця Сили, рідкісні діалекти слов’янських мов — перлинний розсип знань та скарби сивої старовини. Кряж дає початок понад десятку річок. У його глибинах зберігаються запаси бурштину, алмазної крихти, яшми, пірофіліту, не кажучи вже про уранові руди.
Тут є радонові джерела. Й реліктові рослини льодовикового періоду, наприклад, понтійська азалія, яка зустрічається ще тільки в горах Кавказу. Нас захопили поїздки на Кряж та енергетика його найвищої точки біля Городця (Овруцький район Житомирської області). Драконом за старих часів символізували сплячий внутрішній потенціал людини, тому на кряжі люди, що відроджують давньослов’янські ведичні традиції, проводили та проводять обряди давніх часів. У наступні поїздки нам запропонували ці обряди поспостерігати та взяти в них участь. Далі наш шлях лежав у Кам’яне Село, унікальне утворення з мегалітичного каміння в Олевському районі Житомирської області – понад 25 кілометрів від Городця дуже складними дорогами. Й, звичайно, відвідали Словечне та Овруч, крім маленьких селищ. І, звичайно, кілька слів про Кам’яне село.
КАМ’ЯНЕ СЕЛО — МІСТО ДУХІВ. В Олевському районі Житомирської області, на території Словечансько-Овруцького Кряжу є унікальний об’єкт – урочище Кам’яне Село. На площі близько п’ятнадцяти гектарів розташоване гігантське каміння.
Вони схожі на будинки — зі стінами та дахами, підземними проходами, куполоподібні, грибоподібні, кубічні, прямокутні, трапецієподібні та овальні. У радянські часи наполягали повністю природному походженню форми каменів, тепер вважається, що у цьому могли взяти участь цивілізації давнини.
Краса просто неймовірна. Місцевість казкова. Енергетика дуже сильна і водночас м’яка. Каміння поросло мохами, дерева широко розсунули гілки. Цих каменів десятки. Вони занурюють у сон, відчуття казки та глибокої старовини. Моя думка про призначення кам’яного міста стародавніх. 1. Це священні Камені – Будинки Божі (Бейтелі) – проекції Сил Вищих на каміння. 2. Це також будинки духів. Щось на кшталт міст для Алушів, які будують шамани індіанців Мексики. Кам’яне місто для духів стихій. Біля цього кам’яного житла серце саме співає: Місто Духів. 3. Це місце посвячення жерців. Те, що індіанці називають «Місто-Дубль«.
Таке ж Кам’яне Село є у паралельному світі. Якщо запам’ятати це каміння наяву, і прийти на це місце уві сні тілом сновидіння, то зустрінеш духів, богів і жерців, які відкриють таємниці. Так буде отримано шлях до посвячення.
Ігор Мехеда