Історія філософії, Українська філософія        23 Березня 2013        352         Прокоментуй!

Шимон Шимонович

ShimonШимон Шимонович – польсько – український філософ, поет середини  ХVI  століття . Нам дуже мало відомо про життя цього філософа, але точно відомо, що він походив із вірменської родини купців, яка ще до його народження перебралася з Вірменії до Льовова. Шимон Шимонович народився в 1558 році  у Львові. З раннього дитинства вивчав філософію, логіку, риторику, математику, музику. Найбільше до душі Шимона Шимоновича лежала латина та поезія. З  шести років Шимон Шимонович пише свої перші вірші [2].

У 1576 році Шимонович вступає до Краківського університету, де вивчає латинську філологію. По закінченню Краківського університету Шимонович продовжує навчатися у Франції та Бельгії. У період 1582 – 1590 років займається приватним вчителюванням.

У 1595 році Шимон Шимонович бере активну участь у створенні Замойської академії. Шимонон Шимонович. помирає 5 травня 1629 року в польському місті Чернечин [1].

Шимон Шимонович увійшов в  історію  філософії України, як поет і  гуманіст. Основною концепцією філософії Шимоновича був  людський гуманізм. Шимонович вважав, що людський розум є головним чинником існування людини, адже завдяки розуму людина може осягнути навколишній світ,  і саме це відрізняє нас від інших істот .

Шимонович захоплювався простими людьми.  Він вважав, що проста людина, яка замається сільським господарством є еталон людяності. Також Шимонович критикував кріпацтво, він вважав, що ніхто не має права відбирати у людини  свободу, не король і не папа, тому що усі люди є рівними [3].

Список використаних джерел

1. Історія філософії на Україні. – К.,1987. – Т.1.

2. Нічник В. М., Литвинов В. Д., Стратій Я. В., Гуманістичні ідеї на Україні. – К. 1991.

3. Історія Української Філософії – К.,1998. – Т.1.

Ігор Дмитрук 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Пошук
Рубрики
Ми у Facebook