Сет бог війни, мороку, хаосу і смерті у давньоєгипетській міфології . За давньоєгипетськими міфами лише бог Сет здатний перемогти в непроглядній пітьмі змія Апопа. За деякими версіями планетою Сета вважається Меркурій. Стороною світла Сета є Південь. Колір його червоно-рудий. Зображується людиною з головою самих різних тварин, невідомих поки що науці.

Наймолодший брат з четвірки богів, а також самий злий, амбітний і заздрісний. У Нижньому Єгипті його вважали головним богом. Але це тільки на самому початку розвитку цивілізації. Колись давним-давно Сет вважався богом металу і поганим його не вважали.

Жорстоко двічі вбив свого брата Осіріса, щоб правити Єгиптом. Був переможений племінником Гором, якого терпіти не міг. За деякими відомостями Сет вважався у свій час богом царської влади. Потім цим богом став Гор. Одружений на своїй сестрі Нефтіді, є братом Осірісу і Ісіді. Але Нефтида була його не єдиною дружиною. Згідно з міфами і легендами у Сета їх було кілька. Він одруживався не один раз. У свій час Сета вважали покровителем царської влади.

Незважаючи на те, що Сет багато разів був одружений, його діти невідомі. Невідомо також чи є вони взагалі у Сета. І це незважаючи на те, що Сет був символом чоловічої сексуальної енергії і протегував чоловікам в амурних справах.

У самих пізніх легендах Сет є покровителем пустелі. Оскільки пустеля в Єгипті обширна, Сет вважався одним з найбільш шанованих богів. Він був покровителем караванів і пірамід, а також чужинцям. Урагани, піщані бурі, та й взагалі, погода в пустелі перебували під владою Сета. Сет ототожнюють зі злим початком, його вважали сином Тартар. Недарма він протегує хвороби, нещастя і смерті, а також гніву, заздрощів і люті.

Головними тваринами Сета були жираф, свиня, антилопа. За деякими даними Сет протегує хаосу і безладу. У деякому роді його можна вважати аналогом Марса, диявола і сатани. Постійним супутником Сета є рудий пес Сіріус. Більш злими істотами були змій Апоп і крокодил Маг. Якийсь час Сет навіть залишався правителем Південного Єгипту. І це незважаючи на те, що він жорстоко вбив Осіріса. Там його шанували за військову доблесть. Він був покровителем військовим. Але незабаром Сета стали вважати злом і тут.

Іван Гудзенко