Салафія – це такий напрям ісламу, який дотримується суто традиційних поглядів. А якщо конкретніше, то це вчення про те, що іслам повинен бути таким, яким розумів його пророк Мухаммад.  «Саляф» дослівно перекладається, як попередник.

Вчення покликане до того, щоб всі мусульмани розуміли Коран і Сунну саме так, як розумів її пророк Мухаммад і його прихильники. Представники салафізму критикують тих мусульман, які по своєму трактують Святе Письмо.

Салафіти борються за «чистий» іслам, проти різних сучасних течій, як вони кажуть «з домішками». Вони не приймають будь – які нововведення в ісламі взагалі, і вважають, що між мусульманином і Аллахом не повинно бути посередників.

Салафіти заперечують правильність паломництва до святих місць і виступають проти цього, також салафіти забороняють відзначати день народження пророка Мухаммада. На їхню думку, звернення до пророків – це прояв багатобожжя, яке суворо заборонено в ісламі. Розгалуження ісламської громади вони вважають як розкольництво, порушення мусульманського єдності. Одним з перших «салафітів» вважається Мухаммад ібн Абд аль – Ваххаба, і з – за цього, нерідко салафітів називають ваххабітами, з чим перші абсолютно не згодні. Не згодні в основному за агресивної політики ваххабітів.

У наш час найбільше салафітів проживає в Саудівській Аравії. Багато в чому це обумовлено тим, що саме в Саудівській Аравії знаходиться найбільше тлумачів Корану, і тлумачать вони його з боку поглядів салафізму.

Ольга Степаненко