f10 вересня 2015 року в місті Львів у рамках ХХІІ Міжнародного форуму видавців відбулася презентація книги «Душа і сучасність: діалог мислителів [есеї]». Оця книга це спільний проект видавця Юрія Шеляжека та редакції порталу Філософія і Релігієзнавство. Отже, презентація книги «Душа  і сучасність: діалог мислителів [есеї] розпочалася 13:00 годині у приміщенні музею давньої української книги.

Відкривав презентацію Ігор Дмитрук, шеф-редактор порталу Філософія і Релігієзнавство, який акцентував увагу на тому, що сама книга написана цілою низкою авторського колективу, до якого увійшли люди різних спеціальностей та віросповідань.Після виступу Ігора Дмитрука, продовжив зустріч засновник Української Душевної Спільноти та за сумісництвом видавець цієї книги Юрій Шеляженко.

36700

Юрій Шеляженко відмітив ентузіазм, наполегливість, плідну працю тих, хто докладав максимум усіх своїх сил та зусиль  при написанні  книги.  Високо  оцінив   координаційну роботу аспіранта НаУ«ОА» Віталія Щепанського. Саме Віталій Щепанський та Ігор Дмитрук були організаторами конкуру Есе «Про душу», з саме з найкращих есе цього конкурсу сформована книга «Душа і сучасність: діалог мислителів [есеї]»

Юрій Шеляженко зазначив, що розуміння душі у світових релігіях розглядається по – різному, оскільки ж сама її універсальна сутність присутня в людині.

Щепанський Віталій з наукової точки зору пояснив про інтегрування трансцендентної духовної сутності людини.

IMG_20150910_114449

Клок Тарас обґрунтовував високі матеріальні філософські погляди щодо самої книги і подякував Юрію Шеляженку за його творчий доробок.

Богдан Стрикалюк пояснив відмінність матеріальної сутності душі від духовної як «образу Божого» у кожній людині, щоб потім заявити про це в голос на цілий світ, в тому числі стверджував, що в Україні існують молоді креативні люди, які впливають у майбутній розбудові нашої незалежної держави.

Ігор Дмитрук інтерпретував душу як невидиму нематеріальну сутність, яку не можна осягнути розумом, торкнутися або відчути, оскільки її сприйняття і розуміння людиною є надто складним.

У підсумку організатори презентації та учасники вирішили продовжити проект есе, на цей раз новою книгою есе стане книга котра буде присвячена феномену людині.

В цілому створилася прекрасна світла душевна атмосфера, здійснювався обмін думок, учасники і запрошені отримали позитивне задоволення.

Редакція порталу «Філософія і Релігієзнавство»