Репортаж        17 Травня 2016        165         Коментування вимкнено

Репортаж з Острозької Академії презентації Стамбульської наукової та культурної фундації (İstanbul İlim ve Kültür Vakfı. İİKV)

16 травня у стінах Національного Університету «Острозька академія » за підтримки центру Ісламознавчих досліджень відбулася презентації Стамбульської наукової та культурної фундації (İstanbul İlim ve Kültür Vakfı. İİKV) за участю професора Фаріса Кайї та докторанта Хакана Гюлерче.

ццц

Вступне слово до презентації сказав проректор з навчально – наукової роботи, професор, український філософ та письменник Петро Кралюк. Пан професор розповів студентам та гостям презентації про історію україно-турецьких відносин, а також про важливість та їх переосмислення у сучасних реаліях. Наступним хто взяв слово у презентації був голова центру ісламознавчих досліджень, перекладач, кандидат історичних наук Михайло Якубович, який подякував представникам фундації за те, що вони приїхали в Острозьку Академію розповісти студентам про Туреччину та проекти, які готові втілити в Україні, а також про обміні програми для студентів та можливість студентів безкоштовно побувати в Туреччині, а також по закінченні університету навчатися в Стамбульському державному  університеті на докторській програмі.Першим хто почав презентувати студентам фундацію був докторант Стамбульського університету Хакан Гюлерче. Хакан Гюлерче розповів гостям та студентам презентації коротку історію фундації, мету та тим чим вони займаються. Хакан Гюрлече також розповів, що фундація проводить щорічно конференції по великому турецькому мислителю Саїду Нурсі по всьому світі.

Потрібно підкреслити, слова Хакана про, те що незважаючи на те, що членами організації є мусульмани, але фундація тісно веде діалог та співпрацює з християнськими церквами та місіями. По закінченні розповіді Хакана, було чимало запитань до нього. Наприклад один із гостей запитав, чи в майбутньому фундація планує проведення великої міжнародної конференції в Україні ? На що пан Хакан відповів, що можливо і в скорому майбутньому відбутися велика конференція по життю та працях мислителя Саїда Нурсі.

Після Хакана Гюлече почав розповідати професор Стамбульського державного університету Фаріс Кайя. Який розповів студентам про життя та доробок Саїда Нурсі. Також пан професор поділився своїми позитивними враженнями про Україну, та дивовижну та прекрасну Острозьку Академію.

Після закінчення лекції Фаріса Кайя було багато запитань про Саїда Нурсі, а також студентам Острозької Академії було цікаво дізнатися, як проходить  навчальний процес серед турецького студентства.

По  закінченні  презентації професор Фаріс Кайя та ректор Національного Університету «Острозька академія » підписали меморандум про співпрацю.

Загалом дана презентація показала, що український та турецький  народ повинен налагодити діалог задля співпраці не тільки у військовій та торгівельній  галузях, але і в науці та освіті, адже нас з  турецьким народом пов’язує наша історія та культура.

Ігор Дмитрук

шеф – редактор порталу Філософія і Релігієзнавство

ФОТО Вікторія Назарук

Коментування закрито

Пошук
Рубрики
Ми у Facebook