16 травня у стінах Національного Університету «Острозька академія » за підтримки центру Ісламознавчих досліджень відбулася презентації Стамбульської наукової та культурної фундації (?stanbul ?lim ve K?lt?r Vakf?. ??KV) за участю професора Фаріса Кайї та докторанта Хакана Гюлерче.

Репортаж з Острозької Академії презентації Стамбульської наукової та культурної фундації (?stanbul ?lim ve K?lt?r Vakf?. ??KV)

Вступне слово до презентації сказав проректор з навчально – наукової роботи, професор, український філософ та письменник Петро Кралюк. Пан професор розповів студентам та гостям презентації про історію українсько-турецьких відносин, а також про важливість та їх переосмислення у сучасних реаліях. Наступним хто продовжив презентацію був голова центру ісламознавчих досліджень, перекладач, кандидат історичних наук Михайло Якубович, який подякував представникам фундації за те, що вони приїхали в Острозьку Академію розповісти студентам про Туреччину та проекти, які готові втілити в Україні, а також про обмінні програми для студентів та можливість студентів безкоштовно відвідати  Туреччину, і  отримати шанс навчатися в Стамбульському державному  університеті на магістерській програмі. на

Першим хто почав презентувати студентам фундацію був докторант Стамбульського університету Хакан Гюлерче. Хакан Гюлерче розповів гостям та студентам презентації коротку історію фундації, мету та тим чим вони займаються. Хакан Гюлерче також розповів, що фундація проводить щорічно конференції по великому турецькому мислителю Саїду Нурсі по всьому світі.

ццц

Потрібно підкреслити, слова Хакана про, те що незважаючи на те, що членами організації є мусульмани, але фундація тісно веде діалог та співпрацює з християнськими церквами та місіями. По закінченні розповіді Хакана, було чимало запитань до нього. Наприклад один із гостей запитав, чи в майбутньому фундація планує проведення великої міжнародної конференції в Україні ? На що пан Хакан відповів, що можливо і в скорому майбутньому відбудеться велика конференція про життя та праці  мислителя Саїда Нурсі.

Після Хакана Гюлерче почав розповідати професор Стамбульського державного університету Фаріс Кайя, який розповів студентам про життя та доробок Саїда Нурсі. Також пан професор поділився своїми позитивними враженнями про Україну, та дивовижну та прекрасну Острозьку Академію.

Після закінчення лекції Фаріса Кайя було чимало запитань про діяльність Саїда Нурсі, а також студентам Острозької Академії було цікаво дізнатися, як проходить  навчальний процес серед турецького студентства.

Після  закінчення  презентації професор Фаріс Кайя та ректор Національного Університету «Острозька академія » підписали меморандум про співпрацю.

Загалом дана презентація показала, що український та турецький  народ повинен налагодити діалог задля співпраці не тільки у військовій та торгівельній галузях, але і в науці та освіті, адже нас з  турецьким народом пов’язує наша історія та культура.

Ігор Дмитрук

шеф – редактор порталу Філософія і Релігієзнавство

ФОТО Вікторія Назарук