Репортаж

Репортаж з Острозької Академії презентації Стамбульської наукової та культурної фундації (?stanbul ?lim ve K?lt?r Vakf?. ??KV)

16 травня у стінах Національного Університету «Острозька академія » за підтримки центру Ісламознавчих досліджень відбулася презентації Стамбульської наукової та культурної фундації  за участю професора Фаріса Кайї та докторанта Хакана Гюлерче.

Вступне слово до презентації сказав проректор з навчально – наукової роботи, професор, український філософ та письменник Петро Кралюк. Пан професор розповів студентам та гостям презентації про історію українсько-турецьких відносин, а також про важливість та їх переосмислення у сучасних реаліях. Наступним хто продовжив презентацію був голова центру ісламознавчих досліджень, перекладач, кандидат історичних наук Михайло Якубович, який подякував представникам фундації за те, що вони приїхали в Острозьку Академію розповісти студентам про Туреччину та проекти, які готові втілити в Україні, а також про обмінні програми для студентів та можливість студентів безкоштовно відвідати  Туреччину, і  отримати шанс навчатися в Стамбульському державному  університеті на магістерській програмі. на

Першим хто почав презентувати студентам фундацію був докторант Стамбульського університету Хакан Гюлерче. Хакан Гюлерче розповів гостям та студентам презентації коротку історію фундації, мету та тим чим вони займаються. Хакан Гюлерче також розповів, що фундація проводить щорічно конференції по великому турецькому мислителю Саїду Нурсі по всьому світі.

ццц

Потрібно підкреслити, слова Хакана про, те що незважаючи на те, що членами організації є мусульмани, але фундація тісно веде діалог та співпрацює з християнськими церквами та місіями. По закінченні розповіді Хакана, було чимало запитань до нього. Наприклад один із гостей запитав, чи в майбутньому фундація планує проведення великої міжнародної конференції в Україні ? На що пан Хакан відповів, що можливо і в скорому майбутньому відбудеться велика конференція про життя та праці  мислителя Саїда Нурсі.

Після Хакана Гюлерче почав розповідати професор Стамбульського державного університету Фаріс Кайя, який розповів студентам про життя та доробок Саїда Нурсі. Також пан професор поділився своїми позитивними враженнями про Україну, та дивовижну та прекрасну Острозьку Академію.

Після закінчення лекції Фаріса Кайя було чимало запитань про діяльність Саїда Нурсі, а також студентам Острозької Академії було цікаво дізнатися, як проходить  навчальний процес серед турецького студентства.

Після  закінчення  презентації професор Фаріс Кайя та ректор Національного Університету «Острозька академія » підписали меморандум про співпрацю.

Загалом дана презентація показала, що український та турецький  народ повинен налагодити діалог задля співпраці не тільки у військовій та торгівельній галузях, але і в науці та освіті, адже нас з  турецьким народом пов’язує наша історія та культура.

Ігор Дмитрук

шеф — редактор порталу Філософія і Релігієзнавство

ФОТО Вікторія Назарук

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Репортаж

Репортаж

В Острозькій академії пройшов cемінар присячений Саїду Нурсі та Григорію Сковороді./In Ostroh Academy was held Seminar dedicated to Said Nursi and Gregory Skovoroda

11 листопада 2016 року у стінах Національного університету «Острозька академія» пройшов міжнародний семінар, присвячений двом ...

Репортаж з прес – конференції до 400 – річчя історії відродження Спасо -Преображенського чоловічого монастиря Української Православної Церкви Київського Патріархату у місті Бершаді

 6 вересня  2016  року  о  15-й   годині,  в приміщенні  Бершадської  районної  ради  відбулася  прес- конференція,  ...