Історія створення

Псалмами Соломона називають старозавітний, написаний в поетичній формі, збірник псалмів, апокриф, поява якого відноситься 70-40 рр. до н.е. Автором вважається найвідоміший ізраїльський цар – Соломон. Вважається, що його авторство надає псалмам особливої ​​ваги і значимості.

Всього відомо 18 псалмів в восьми рукописах. Найдавніша з них, написана в 10 столітті. Всього, в рукописах міститься близько 1000 віршів.

Суть Псалмів

Час написання Псалмів відноситься до періоду, коли Єрусалимом володіли римляни. Для євреїв це була катастрофа. Римляни увійшли в будинок Божий, в який навіть ізраїльський священик мав право увійти тільки один раз на  рік.

Автор Псалмів звинувачує у зраді правлячу Макавейську династію і дає іудеям надію на відновлення царства під керівництвом майбутнього Месії. Найдієвішою  зброєю праведних іудеїв, на думку автора, повинна стати справжня віра в Бога і життя праведників.

У збірнику автор (чи автори) викладають світосприйняття міського населення Єрусалиму, спираючись на події та політичну ситуацію в місті. Опис сільських образів в Псалмах відсутній.

Авторитет Псалмів

Псалми Соломона завжди користувалися особливою повагою у християн. У багатьох рукописах що відносяться до епохи Середньовіччя, вони входять до складу неканонічної Біблії. З плином часу Псалми стали відносити до творів-апокрифів.

Іван Гудзенко