У музеї ісламського мистецтва представлені предмети мистецтва різних епох. Він розташовується в столиці Катару, в місті Доха, на березі затоки. Цей музей був побудований на штучному острові, до якого веде один пішохідний міст і два автомобільних.

Історія музею

Даний музей відкрився восени 2008 року, хоча експонати збирали вже давно, з вісімдесятих років. У музейних залах можна побачити експонати з різних країн, зокрема експонати з:

  1. Єгипет,
  2. Туреччина,
  3. Пакистан,
  4. Бахрейн,
  5. Саудівська Аравія,
  6. Ірак,
  7. Іран.

Цей музей є першою спорудою такого плану в арабських держави в Перській затоці. У стінах музею міститься значна колекція предметів, які пов’язані з ісламом. Крім цього, тут розташовані інститут і бібліотека.

Даний музей співпрацює з іншими великими музеями, і за домовленістю організовують великі виставки. Протягом всього року в столиці Катару показані відповідні колекції з різних великих музеїв, наприклад, з Лувру, Метрополітену.

Будівля музею

Музейні зали оформлені відповідно до арабськими традиціями, при їх оформленні використовувалися традиційні місцеві орнаменти. І хоча вартість будматеріалів була досить висока, кімнати музею відрізняє стриманий і лаконічний стиль.

Автором проекту музею є Іо Мін Пій, всесвітньо відомий архітектор. При зведенні будівлі будівельники з Туреччини орієнтувалися на традиції ісламської архітектури. І хоча будівництво завершилася в 2006 році, музейний будинок піддавався реконструкцій, і в остаточному вигляду він постав перед відвідувачами лише два роки по тому.

Музей ісламського мистецтва в Катарі

У центральному залі музею у відвідувачів є можливість відпочити, насолоджуючись видом на затоку. Підлога залу прикрашає мармурова розетка, а на другий поверх відвідувачі можуть підняти по подвійних спіральним сходах. Освітлення атріуму забезпечує  кільцева люстра, яка прикрашена арабською в’яззю. У залах музею представлені рукописи, предмети одягу, металеві вироби, прикраси та кераміка. В одному із залів відвідувачі можу побачити довгий перський килим, а в іншому туристів зустрінуть кинджали з незвичайними різьбленими піхвами. Привертають  яскраві і самобутні іранські кахлі.

Необхідно підкреслити, що представлена ​​в катарському музеї колекція пов’язаних з ісламом предметів вважається найбільш повною і всеосяжною. Загальне освітлення в музеї в Досі відсутня, предмети представлені таким чином, що будь-якої окремий експонат не виділяється променями світла.

Крім того, для зручності в переміщенні між поверхами були спроектовані ліфти. При цьому будівля була спроектована так, щоб на будь-якому поверсі музею гості змогли б побачити атріум.

Відвідувачам необхідно пам’ятати про те, що по вівторках музей не працює. Крім того, після відвідування музею можна придбати сувеніри в розташованій неподалік сувенірній крамниці.

Катарський музей є унікальним місцем, в ході відвідин музею можна дізнатися про походження ісламу, про те, як ця релігія розвивалася, і яке відбиток іслам знайшов в культурі і мистецтві.

ІГ