PontiМоріс Мерло – Понті –  французький  філософ, один із найяскравіших представників феноменологічної філософської школи. Також відомий як прихильник екзестинціалізму, хоча ніколи не вважав себе таким.

Моріс Мерло-Понті народився 14 березня 1908 року в місті Рошфор неподалік Парижу у сім’ї державного службовця.

У сім років Моріс пішов навчатися до середньої школи міста Рошвор.

У 1926 року Моріс Мерло-Понті вступає у Вищу Норманську школу в Парижі.

В 1929 році Мерло-Понті стає слухачем лекцій у Сорбоні де починає захоплюватися філософією Гуссерля.

У 1939 році Мерло-Понті запрошують стати керівником та упорядником архіву праць Гусерля, де він починає укладати праці філософа та видавати його книжки.

В 1940 році Мерло-Понті видає праці Гусерля під своєю редакцією.

У 1942 році Моріс Мерло-Понті видає свій перший твір «Структура поведінки», який став першою книгою нової феноменології. В цій книзі Мерло-Понті започатковує свої головні філософські ідеї, а також остаточно стає продовжувачем  філософії Гусерля.

У 1945 році Моріс Мерло-Понті разом із Жан Полем Сатром починають видавати журнал «Тан Модерн», який приносить філософам світову славу. У цьому ж році виходить друком головна праця Моріса Мерло- Понті “Феноменологія сприйняття”.

В 1947 році Мерло-Понті видає твір «Гуманізм та терор», в якому прослідковується прихильність філософа до екзистенціалізму.

У 1949 році філософа запрошують викладати у Сорбону дитячу психологію.

В 1960 році Мерло-Понті пише  працю «Око і Дух», в якій філософ викладає свою феноменологічну філософію.

У травні 1961 році великий філософ помирає в Парижі.

Мерло-Понті увійшов в історію філософії,  як один з найяскравіших представників феноменологічної школи. Також за життя філософ написав величезну кількість філософських та літературних праць. Важливим фактом діяльності Мерло-Понті стало упорядкування творів Едмунда Гуссерля.

Моріс Мерло-Понті став великим філософським представником філософії ХХ століття.

Ігор Дмитрук