БогиГрецька міфологіяІсторія релігій

Морфей — бог сну в давньогрецькій міфології

Культ сну був в Древній Греції одним з найважливіших. Їм повністю керував Морфей — божество сновидінь. Вважається, що він син титана Гіпноса, а ось хто був матір’ю точно невідомо. Згідно з однією з легенд — це Аглая — дочка Гери і Зевса. Друга ж говорить про те, що матір’ю Морфея стала Нікс.

Зевс скинув всіх титанів в Тартар, але Гіпноса з сином туди відправити не зміг. Він порахував, що сон дуже важливий для людей і не варто нікого позбавляти такого задоволення.

Морфей зображувався як молодий юнак з невеликими крильцями. Будучи одним з найсильніших божеств, він часто тримає в руках невеликий букет з червоних маків. Зустріти Морфея можна було тільки уві сні. Він приймає будь-яке обличчя, яке тільки можна уявити. Він міг навіть Зевса і Посейдона  занурити в сновидіння.

Морфей носив чорний одяг, адже це символ ночі, з срібними зірками. Один з основних символів цього титана — кубок хорошого макового соку, що володіє заспокійливими і розслабляючими властивостями. Часто божество зображують з вінком маків на голові.Морфей - бог сну в давньогрецькій міфології

Морфея особливо шанували закохані і просили його подарувати сон зі своєю другою половинкою. На території Греції складно було знайти святиню або храм призначену прославлянню цього божества. Справа в тому, що греки вважали Морфея всього лише формою, яка визначає існування людини. Він міг прийти в будь-яке сновидіння в будь-якому образі, але все одно залишався незримим богом, що дарує сновидіння.

Щоб поговорити з цим божеством, потрібно було з особливою ретельністю і трепетом облаштовувати свою спальню і тоді Морфей сам прийде. Греки так само не будили сплячих, оскільки вважали, що душа, яка подорожує по світу мрій, не зможе повернутися назад в тіло. Морфея дуже боялися, адже вважали сон дуже близьким до смерті.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
7
Щастя
9
Любов
5
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Боги

img-10 Боги

Бог Велес

Велес – один із богів пантеону у слов’янській міфології. Про нього у «Повісті минулих літ» ...