КультурологіяРелігія

Мій Шлях у Сантьяго – Лабіринт Набуття Могутностей

Історія моєї першої появи на Шляху в Сантьяго-де-Компостеллу починається в Азії. У 2011 році я зробив багато поїздок шаманськими місцями. У поїздках я зустрічався з носіями найдавніших традицій нашої планети – шаманами, які називають свою традицію тенґріанством, буддистами, ламаїстами, шанувальниками «Ак Дьянгу» та вогнепоклонниками (зороастрійцями).

У зустрічах я зіткнувся з великим інформаційним блоком стародавніх переказів, які говорять про те, що багато народів зародилися у Азії та розійшлися по всій Землі.

Мій Шлях у Сантьяго – Лабіринт Набуття Могутностей

Ігор Мехеда у Сен-Жан-Пье-де-Пор

Підтвердження цієї тези я почав спостерігати у своїх поїздках. Так, під час лекцій у Будапешті я виявив, що угорці затверджують своє походження з Алтаю. Легенди угорців говорять про великий шлях, який їхні предки пройшли з Алтаю до місця сучасного проживання. Цим шляхом угорців вела священна птах Туруль – величезних розмірів орел із шиєю змії. Досі угорські містики у важких випадках життя волають до цього птаха, отримують від нього допомогу і кажуть, що птаха Туруль досі можна бачити у нашому фізичному світі. Дехто йде ще далі і оголошує птаха Туруль «Матір’ю усіх угорців». В угорських будинках одружень прийнято зображати цього птаха мозаїкою на стінах залів урочистих церемоній.

На шпилях собору короля Матіяша Корвіна ми можемо спостерігати литу статую великого чорного ворона, що тримає кільце в дзьобі.

Шамани різних країн світу виводять своє походження від птахів, найчастіше орлів. Легенда звучить так. Вище всіх небес живе Вищий Бог, джерело всього сущого – Тенгрі. Тенгрі надсилає з неба своїх посланців –  орлів. Вони летять крізь всесвіти та приносять людям дари.

Мій Шлях у Сантьяго – Лабіринт Набуття Могутностей

Талісман Сім Ключів біля Собору у Сантьяго

Якщо ж проаналізувати азійський шаманізм, то виходить наступна міфологічна основа: Великий Дух має два втілення: Орел та Ворон. Орел – господар матеріального світу. Ворон – духовного. Знання матеріального плану шаман може здобути від Орла, те, що за межі матеріального, дається Вороном. Перший шаман землі був Вороном.

Це ж ми знаходимо і в роботах Карлоса Кастанеди про магію індіанців. Матеріальний світ керується Орлом. У посмерті Орел з’їдає досвід і всю інформацію, накопичену душею людини протягом життя. Тому маги індіанців шукають способи оминути Орла.

Щось схоже є й у легендах ведичних традицій. Але ведичні знання знайшли спосіб обійти Орла досить простим методом. У ведичних традиціях прийнято все пропонувати Найвищому Божеству (Адібрахману) – їжу, воду, обряди тощо. При цьому вся інформація, накопичена людиною на момент пропозиції, йде в Божество (той же Великий Дух, що символізується у шаманів Вороном) і зберігається в ньому. У посмерті, навіть якщо Орел забере з душі всю накопичену за життя інформацію та переживання, душа знову набуде цих знань, піднявшись у світ Ворона. Чи не про це говорив Христос, закликаючи збирати скарби не на Землі, а на Небі?

Мій Шлях у Сантьяго – Лабіринт Набуття Могутностей

Собор у Сантьяго

Відомо, що культ Ворона, як представника духовного світу, був у багатьох народів на різних континентах. У тому числі Ворон особливо шанувався у кельтів. Ворон був втілення Бога Лугга – божества неба та галактики Чумацький Шлях. У далекі часи місця протягом Шляху у Сантьяго де Компостелу були заселені кельтськими племенами. І досі збереглися Пагорби Ворона, гори Ворона, місця Ворона, і через ці місця також проходить шлях пілігриму цього Шляху.

Тобто цей Шлях християнського паломництва існував і раніше і визнавався жерцями всіх релігій, що існували в цих краях у давнину. І предки європейців, і араби використовували цей Шлях як священний, отже він створений у неймовірно стародавні часи, коли людям на Землі було доступне Сакральне Знання, у повній відповідності до цього Знання.

Стародавніші традиції вважають Шлях у Сантьяго де Компостеллу проекцією на поверхню Землі Чумацького Шляху. Є навіть шаманське пояснення таємниць цього місця. Згідно з вченням шаманів, світ є триадою. Тобто складається з небесного, земного та підземного світів (якщо хочете з Дао-Янь-Інь чи Праві-Яві-Наві). Усі три світу об’єднані загальним стрижнем (Світовим Деревом, що зображується у формі стовпа). Це – наш великий Всесвіт, який ми бачимо щодня. Всесвіт має виворот. Тобто існує інший бік Всесвіту. Якщо в нашому світі гора — на вивороті прірва, у нас прірва — на вивороті гора, у нас зірка — на вивороті темна точка, у нас печера — на вивороті суцільна товща породи — і т.д.

Волхви слов’ян також знали про цей Виворот Миру. І називали її Іно Незнане.

Мій Шлях у Сантьяго – Лабіринт Набуття Могутностей

Собор у Сантьяго

Інша назва Іно Незнаного та Вивороту Світу – Світ Лабіринту. Вважалося, що Виворот Світу організовано і керується Лабіринтом, який, у свою чергу, є проекцією Кришталевого Черепа Всесвіту. Іншими словами, у Світі Вивороту роль Світового Дерева виконує Кришталевий Череп, а Лабіринт – проекція Кришталевого Черепа. Людині Бог дав форму черепа у точній відповідності до форми Кришталевого Черепа Всесвіту, тому людина здатна подорожувати світами Вивороту.

Лабіринти удосталь зустрічаються у всіх кінцях континенту Євразії – від берегів Північного моря у Норвегії до степів Монголії.

Є чакра, відкриття якої дозволяє людині подорожувати світами Вивороту у фізичному тілі. В індійській ведичній традиції чакра ця називається однопелюстковий лотос і знаходиться на два пальці вище третього ока. Шамани ж називають цю чакру «Ведмідь» і вважають, що вона має зв’язок з кінчиком носу.

Розуміючи, що не всі люди на нашій планеті відкрили ці чакри, езотерики пропонують пройти Лабіринт духовно, в медитації. За легендою, якщо людина пройде Лабіринт від початку до центру, то в центрі з нею стануть дві речі. Перша – усвідомлення себе, свого призначення, розуміння, пізнання, осяяння. Друга – оволодіння Силою (здібностями та можливостями змінити себе та навколишній світ відповідно до набутого усвідомлення свого призначення).

Стародавні цивілізації полегшили це завдання, створивши Землі Шляхи, які є проекцією Космічного Лабіринту поверхню Землі. Поки людина проходить Шлях по Землі, її душа проходить Космічний Лабіринт у світах Вивороту. І, коли тіло здійснило прохід шляхом по поверхні Землі, душа потрапила до центру Лабіринту і знайшла Знання і Силу.

Таких Шляхів Землі є кілька. Шлях Сантьяго – один із них.

Мій Шлях у Сантьяго – Лабіринт Набуття Могутностей

Підземні кріпти Ронсесвальєса

Ще одна особливість Шляху Сантьяго – зв’язок із зіркою Сіріус. Сіріус вважається Зіркою пророків. Саме Сіріус осяяв шлях волхвам до колиски Ісуса Христа, саме Сіріус відкрив шлях мудрецям до місця народження Крішни, саме Сіріус осяяв місто народження Зороастра – і приклади участі Сіріуса у народженні Великих Посвячених нескінченні. Тому Сіріус вважається Зіркою Богів, Магів та Пророків по праву. Є в історії людства легенди про появу на Землі розумних риб, на кшталт дельфінів. Згадайте міфи про Оаннеса, Трітона і Протеуса – і багато інших. Ці риби, як кажуть легенди, прибули в давнину з Сіріуса, і навчили людські племена основ цивілізації, після чого повернулися назад. Також ці розумні риби передали багато знань жерцям деяких народів. Жерці – зберігачі Знання, згодом утворили таємне суспільство, зване «Орден Сіріуса», про діяльність якого ми нічого не знаємо – орден існує в глибокій таємниці, і використовував для своєї діяльності трикутні форми. Про розумних риб із Сіріуса та Ордену Сіріуса існують цілі гори езотеричної літератури – починаючи від Мельхиседека і закінчуючи А. Рибалкою.

І легенди, і літературні джерела стверджують, що місто Сантьяго-Де-Компостела було створено Орденом Сіріуса, оскільки ця одна з найпотужніших точок впливу (проекцій) Сіріуса на Землю, і кожен бажаючий може у медитативному стані поспілкуватися тут з розумами істот, що мешкають на планетах трьох зірок цієї системи. Сам латинський вираз «Campus Stella», що дав ім’я місту, так і перекладається — «Поле Зірки». Отже, Шлях Сантьяго мислиться як проекція Чумацького Шляху, як проекція Космічного Лабіринту і як проекція Тайн Сіріуса. Крім того, жерці повинні були залишити нам, своїм віддаленим нащадкам, таємниці магічних технологій, які завжди залишаються на таких шляхах у формі знаків, фігур, назв місць та архітектурних споруд.

Ось для вивчення цих стародавніх покажчиків і була здійснена дослідницька експедиція «Лабіринт Набуття Могутностей» на шляху Сантьяго.

Мій Шлях у Сантьяго – Лабіринт Набуття Могутностей

Монастир на березі Атлантичного Океану

Експедиція була приурочена до дня, коли багато традицій відзначають Свято Поминання Предків (слов’янська Русалія, кельтський Самхейн, скандинавський Хелловін (названий на честь богині потойбічного світу Хель)) – у ніч із 31 жовтня на 1 листопада. Наша експедиція розпочалася перед Самхейном і завершилася після нього. І це теж не випадково. Найдавніші сліди культу шанування предків та залишки храмів, споруджених на честь предків у ще давніші часи, виявлені археологами якраз на території Іспанії (деякі об’єкти датуються віком близько тридцяти п’яти тисяч років). Багато таких місць трапляється і на Шляху Сантьяго.

Мені цікаво також було відчути силу Сіріуса на Шляху Сантьяго, тому що перші лекції з ведичної філософії та про ведичні практики я почав читати 5 липня 1988 року, коли Сонце було у поєднанні з Сіріусом, і у мене в гороскопі Сіріус знаходиться на куспіді 9 дому (9 дом відповідає за подорожі та передачу мудрості між різними народами та етносами).

З Києва ми здійснили кілька авіаперельотів і прибули до аеропорту міста Памплони, звідки на автомобілі проїхали до французького міста Сен-Жан-П’єр-де-Пора, звідки пілігрими традиційно починають Шлях Сантьяго. Початком Шляху зазвичай служить площа Флоке у цьому місті.

Мій Шлях у Сантьяго – Лабіринт Набуття Могутностей

Мушля Гребінець

Розпочали ми свій шлях із головного кафедрального Собору цього міста. У соборі не було жодної живої душі, що дало змогу уважно розглянути фрески, вітражі, ікони та деталі ліплення. Сам собор має чітко виражену енергетику Інь, тобто в ньому явлені Сили Божественної Темряви, Великої Матері. Медитація виходить глибока. У медитації отримуємо інтуїтивне знання про те, що нам треба заглянути до магазину «Гравюри», там зберігаються давні артефакти та старовинні книги. Після собору піднімаємося головною вулицею, по її правій стороні, від річки, і за кілька кварталів приходимо до пам’ятника засновникам міста. Пам’ятник стоїть на клумбі в центрі кільцевої розв’язки, і на ньому гравірована восьмикінцева зірка. Восьмикінцевою зіркою у всіх духовних традиціях світу є позначається Вище Божество (Абсолют та світло, що від нього виходить). Різдвяна зірка християн, символ Алатира у слов’ян, символ Чинтамані у індусів, позначення Вищого Духа у народів Азії та обох Америк – це знак восьмикінцевої зірки. Тому філософи називають цей знак Зіркою Вищого Буття. Так її називатимемо і ми.

Енергія місця, де стоїть камінь, вимірюється як Дао. Камінь дуже давній. Очевидно, раніше він грав роль культового, а потім почав рахуватися і пам’ятником засновникам міста. Енергетика всього міста заміряється як сила Янь, хоча за всіма правилами має бути Інь – місто лежить на дні чаші, утвореної горами.

Назад до річки повертаємося ліворуч і бачимо магазин «Гравюри». Справді, у ньому багато старовинних книжок. Усі книги магічні, французькою мовою. Крім книжок про магію бачимо історичні книжки – переважно опис історій всіляких лицарських орденів. Нам пропонують придбати точну копію стародавнього артефакту – гігантської раковини неправильної форми. Ця раковина – не черепашка-гребінець, прийнятий символом Шляху Сантьяго та Ордену Якова, вона більше схожа на підняту з великих океанічних глибин. Розговорившись із господаркою магазину дізнаємося, що як сам артефакт (раковина), так і оригінали старовинних книг зберігаються в надійному місці та охороняються лицарями окультних орденів, а все, що ми бачимо в магазині – майстерні копії, зроблені один в один із артефактів та оригіналів книг.

Мій Шлях у Сантьяго – Лабіринт Набуття Могутностей

Фроміста

Оригінали можна подивитися, якщо знаєш паролі – відповідальні за це особи можуть провести на місце. Мої друзі з лицарських Ордені Європи підказали мені основні паролі. Головний з них «Inspice et Tolle» (Дивись та візьми – лат.). Підтверджуючий «Quae videtis tua» (Що бачиш, то твоє – лат.). Паролі також можна проголошувати французькою та іспанською мовами.

Раковина має близько 80 сантиметрів завдовжки, близько 30 завширшки і 20 заввишки, чорна поверхня і сіра полірована начинка. Форма її настільки неправильна і відмінна від природних стандартів, що грамотно відобразити артефакт не зможе жоден опис. Раковину треба лише побачити. При її розгляданні виникає змінений стан свідомості. Ти опиняєшся в глибокій старовині, не в цьому світі, навіть не в цьому всесвіті. Все стає ірреальним. Перед внутрішнім поглядом з’являється картинка. У всіх однакова. Раковина-артефакт лежить під товщею води на дні – чи то річки, чи океану. Дно усіяно дрібним камінням сірих відтінків. У воді колишуться темно-зелені водорості. Вода непрозора — як би є з’єднанням чистої води та туману.

Копія раковини-артефакту виконана з простих матеріалів, але за особливим рецептом, який надає цим крихким матеріалам міцність сталі. Майстри-виробники зберігають цю рецептуру в найсуворішій таємниці. Цілком очевидно, що Майстрів-виробників цій рецептурі навчили алхіміки, тобто копії виготовляються за алхімічними технологіями. Історія цієї раковини туманна і потребує ще вивчень та досліджень. Але вона стала натхненником для архітекторів міст, що стоять уздовж Шляху Сантьяго. У всіх містах ви знайдете газони, посипані дрібним камінням сірого кольору. Місця, посипані камінням, є у багатьох соборах та громадських спорудах – там сірі камінці залиті склом, через що складається враження, що ти стоїш на прозорому льоду, а під тобою води річки та її дно. Іноді виникає ілюзія руху води.

Мій Шлях у Сантьяго – Лабіринт Набуття Могутностей

Скеля Падрон

Нереальні пейзажі, величезні площі гір, рівнин містять у собі ці елементи архітектури, у результаті Шлях стає дуже схожим на морське дно, а пілігримів виникає чітке відчуття проходу по морському дну крізь товщу води.

Як у Сен-Жан-П’єр-де-Порі, так і в інших містах Шляху, особливим чином оформлені дерева. Тонкі гілки і листя дерев повністю зрізаються, залишаються тільки стовбур і товсті гілки. Так дерева й ростуть – без пагонів та листя. Деякі дерева не повністю покриті корою, інші пофарбовані у темно-зелений колір. Це створює атмосферу повної нереальності. Символізм таких дерев також різноманітний і не має однозначного трактування: це можуть бути зображення водоростей навколо раковини-артефакту, символи великої давнини, символи того, що сплячий і засохлий Дух звичайної людини повинен прорости на Шляху, і символом перетворення безплідності на родючість, бездіяльність у творчість .

Мій Шлях у Сантьяго – Лабіринт Набуття Могутностей

Лос Аркос

Шлях, яким ми збиралися пройти, називають Шляхом Піковим. Ранні християни поважали чотири стихії: повітря (символ піка), вогонь (символ хрест), вода (символ чирва), земля (символ бубна). І саме такі знаки зображені на стінах у церкві Святого Миколая у Туреччині. Місцеві екскурсоводи кажуть щось про «вплив азартних ігор на пустельників», зовсім не знаючи, що чотири масти карт – це чотири стихії. Та і не тільки. Є два види електронів – з позитивним спином та з негативним, і два види протонів – з позитивним спином та негативним. Ось вам дві масті чорних, дві червоні. З карт легко можна викласти модель атома з електронними хмарами. Через карти жерці давніх культур спробували передати наукові знання своїм віддаленим нащадкам. Шлях повітря — говорить переказ, це Шлях Сантьяго. Шлях Вогню (Хрестовий) знаходиться на Близькому Сході й веде у Єрусалим. Шлях Землі (Бубновий) йде Італією від Амальфі до Риму, а шлях Води (Червовий) прихований і може відкритися тільки після проходження одного з трьох попередніх. Символ Шляху Сантьяго як Шляху Повітря – палиця з хрестом на кінці, три верхні кінці хреста закінчуються піками. Зображується червоним кольором на блакитному тлі.

Мій Шлях у Сантьяго – Лабіринт Набуття Могутностей

Леон

У Сен-Жан-П’єр-де-Порі вражають мости над річкою. Втім, на всьому шляху Сантьяго вражає безліч мостів — їх десятки, якщо не сотні, і більшість з них побудовані в давні часи. Вони символізують перехід пілігриму з незнання у знання, з невігластва в освіту, зі старого життя в нове. Багато мостів вже не функціонують, вони зруйновані, зарості мальовничим чагарником, проте зберігаються, мають сакральне значення і їх відвідування обов’язково для паломника.

Води річки Нив, що протікає через місто, дуже чисті, в них неквапливо плавають великі річкові риби і зовсім не побоюються туристів, що спускаються до берега зачерпнути води.

Під час Шляху Сантьяго пілігрими виконують такі дії. У всіх річках, озерах, колодязях, джерелах і водоспадах, а також на березі океану, і в кам’яних чашах соборів, де зберігається свята вода, вони зачерпують правою рукою воду і наносять собі на чоло, давши висохнути природним шляхом. Такий звичай брати силу місця через воду я спостерігав у різних культур.

Будинки в Сен-Жан-П’єр-де Порі старовинні, один одного давніші, багато повиті виноградом. Перші поверхи будинків зайняті затишними кафе, на стінах яких можна побачити багато картин старих майстрів. Частий сюжет на картинах – свічка, що горить, що кидає на навколишній світ безліч різнокольорових відтінків.

Мій Шлях у Сантьяго – Лабіринт Набуття Могутностей

Логроньо

Деякі будинки в місті належать різного роду окультним орденам. Ордени використовують Шлях Сантьяго для посвячення своїх адептів, і тому вздовж усього Шляху, у всіх містах Шляху, існують будинки з емблемами того чи іншого ордену, де його адепти можуть знайти притулок та отримати допомогу.

Наявність окультної символіки спостерігається від початку Шляху. Опори мостів, стіни будинків, підніжжя пам’ятників, плити на площах викладені мозаїкою або плиткою у формі шахівниці – колишніми та чорними квадратиками. Цей знак – символ найдавніших Традицій. Символіку білих і чорних квадратів використовували і європейські ордени на кшталт розенкрейцерів та тамплієрів та ордени в Азії (і Тамерлан та Чингісхан мали такі розмальовки штандартів). Це найдавніший символ окультної таємниці.

На деяких будинках зображено Т-подібний хрест. Його зображення також можна знайти по всьому шляху Сантьяго. Тау-хрест використовувався магами з давніх-давен, до такого символу не повинна наближатися ніяка небезпека, він також був корисний при викликах духовних істот з інших світів. На Близькому Сході у давнину вівтарі також будували у формі літери «Тау».

У обумовлений час збираємось на площі Флоке, щоб розпочати Шлях. Відстань між містами вирішено долати на автомобілях, сакральними місцями проходити пішки.

Наступне місто – Ронсесвальєс. Дивовижна архітектура, старовинні будиночки, пофарбовані у жовтий колір та ліхтарі, що розливають м’яке золотисте свічення. Рай. Вічний спокій. Біля церкви Святого Якова стоїть храм, під яким численні поховання, та кам’яні вівтарі для молитов та поминання предків. Здогади виявилися вірними – вздовж Шляху Сантьяго дуже багато великих поховань та вівтарів поклоніння предкам. Найдавніша некромантична традиція. Вшанувавши пам’ять далеких предків європейців усіма відомими нам ритуалами, попрямували до наступного міста – Ларрасоанья.

У Ларрасоаньї ми також знайшли вівтарі для шанування предків над похованнями. Вівтарі і в Ронсесвальєсі і в Ларрасоанні накриті навісами, що спираються на величезні стовпи. Стіни між стовпами є великими отворами у формі арок, які закриті металевими прямокутними гратами. Через отвори ґрат і можна спостерігати вівтарі. Досліджуючи Ларрасоанью, ми виявили руїни старого монастиря і за церквою арочний міст через річку Арга. Арковий міст має два прольоти і дуже гарний в обрамленні осінніх дерев. Біля мосту ми виконали стародавні ведичні ритуали шанування предків, опустивши в річку Арга гарбузи, апельсини та напої. Згідно з ведичними традиціями, річки – це шляхи між світами людей, світом богів та світом предків, тому дари богам і предкам (фрукти, квіти) опускаються в річки. Стародавні слов’яни найчастіше дарували гарбузи, індуси – кокосові горіхи. Насправді можна дарувати все, що душа забажає – головне щиро, з радістю та повагою.

Мій Шлях у Сантьяго – Лабіринт Набуття Могутностей

Белорадо

Міст через річку Арга виявився паранормально активним – при фотографуванні на тлі мосту на фотографіях виявились феномени – кулі, що світяться, блискавиці в небі, яскраві зірки, яких не було на небосхилі. На моїй першій фотографії міст не знявся — на фотографії зафіксувалися тільки смуги туману, що світився, хоча ніч була ясна, без туману.

Проїхавши без зупинки селища Арре і Вільява, в’їхали до міста Памплона. Вражає міст Святої Магдалини, і назавжди в пам’яті залишиться найкрасивіший кафедральний собор. Підсвітка робить його феєричним, білий хрест на стіні собору здається нерухомо висить у повітрі без опори.

У Памплоні наша перша ночівля. Розмах святкування Хеловіну вражає. Гарбузи та чорні гумові кажани розставлені всюди – у їдальнях, магазинах, готелях, дискотеках і навіть… у соборах та місцях ночівлі паломників. Прочани люблять також носити зображення… фей і відьом – вони населяли землі, якими пролягає Шлях, із сивої давнини. Феї вважаються добрими, вони допомагають паломникам долати Шлях, виконують бажання та дарують подарунки – виконують добру функцію. Образ феї паломнику зустрінеться багато разів – у сувенірних лавках, у місцях відпочинку паломників, у кафетеріях, у фольклорних фестивалях і навіть у формі жінок, одягнених феями – прямо на площі біля головного собору Сантьяго-де-Компостели.

Іспанці вигадали непогане шоу, пов’язане з містичною темою. Спочатку на вулиці навмання шукається закохана пара. Парі пропонується заробити гроші. Якщо пара погоджується, то умова така: треба прийти в старий замок чи будинок з привидами, і опівночі прочитати стародавнє заклинання заклику духів цього місця. А потім до ранку втриматись у межах замку чи будинку. На сході пара отримує бажану суму. При цьому пару цілу ніч знімає прихована камера. Я подивився три сюжети: про старовинний замок у Піренеях, про садибу з привидами та про зруйнований будинок із привидами (хоча останній був досить далеко від Іспанії – в Алжирі, і героїв телепередачі доставляли туди літаком).

Вранці продовження огляду паломницьких місць Памплони і, переїхавши річку Садар, прямуємо до Пуенте-Ла-Рейну – четверте місто на Шляху. Біля знаменитого мосту, що по праву вважається витвором мистецтва, сходяться кілька паломницьких стежок з різних кінців Європи, зливаються в єдиний потік. Нас вразила також архітектура церкви Святого Романа та давньоримські пам’ятки архітектури. Весь Шлях Сантьяго відзначений стилізованим знаком мушлі-гребінця – жовте проміння на синьому тлі. У Сен-Жан-П’єр-де-Поре, Ронсесвальєсі, Ларрасоаньї та Памплоні ця мушля має 11 променів. У цих містах ми також бачили канати, натягнуті над дорогою, на які були прив’язані 11 жовтих стрічок. 11 – число Білої Магії. На 11 карті Таро зображена жінка (душа людини), яка підкорює лева (зовнішні та внутрішні сили). Тому на всьому Шляху Сантьяго ми зустрічали зображення лева – на кам’яних орнаментах будинків, на саркофагах з мощами святих – біля їхніх ніг, у чавунному литті огорож та ліхтарних стовпів. Підкорити лева силою волі – такий практичний девіз 11 карт. У мові значення чисел, загальному всім традицій Землі, 11 позначає випробування людини на міцність, іспит – як оволодів отриманими знаннями і чи зможе їх застосувати для зростання і перемоги, передусім над собою.

У Пуенте-ла-Рейні ми виявили древні кам’яні мушлі гребінці, число променів в яких було 14. 14 це вже інша Традиція. Споріднена магії, але має багато в чому власні шляхи — Алхімія. Загадки почали зустрічатись на кожному кроці. Євангельські сцени із життя Христа зображені в іншій формі (не в тій, яку наказує архітектурі храму або зображенню на вівтарі католицького укладання) – кам’яними скульптурками на арках храмів. На балконах та на дахах старовинних будинків зображені гексаграми (переважно синього кольору) та стилізовані коловрати (переважно червоного кольору). Однак 11-променевий гребінець теж зустрічається. На Шляху Сантьяго є ще кілька храмів (наприклад, собор у Бургосі), де євангельські сцени з життя Христа зображені на відміну від прийнятої Ватиканом ортодоксальної схеми, що зближує собори на Шляху Сантьяго з відомою церквою в Ренн-ле-Шато.

З Пуенте-Ла-Рейни Шлях Сантьяго приводить нас до Естельї. Це вже дуже велике місто з величезною кількістю історичних пам’яток, тому його називають «Північним Толедо». Чудово знаючи, що Толедо багато століть був центром окультних знань у Європі, вважаю це й у Естельї – і шукаю підтвердження своїм припущенням.

В Естельє мушля знову має 14 променів. Велика кількість церков – усі давні. Дуже гарна річка, береги густо поросли деревами. Кафедральний собор також несе на собі знаки алхімії – так, у західній частині собору розвішено та пронумеровано 14 залізних розп’яттів. На східній стіні собору намальовані трикутники – в них зображують око – «Око Святої Трійці». Але замість ока трикутники заповнені зовсім іншою символікою. Хрест, який тримає в цьому храмі Христос, схожий на число 7. Це не випадково, це вказівка ​​на 7 смертних гріхів і 7 чеснот. Ми довго розглядали собор і не помітили, як священнослужителі пішли, зачинивши нас у соборі. Ми якраз встигли все уважно вивчити до того часу, коли наступна група священнослужителів прийшла наступну месу. В Естельї ми виявили найбільшу кількість будинків (з усіх міст маршруту), що належать окультним орденам та з гербами орденів на стінах будинків. Естелью оточують багато пагорбів, де давні народи дохристиянського періоду поклонялися Священному Ворону. Пілігрими також відвідують ці пагорби, а окультні ордени здійснюють цих пагорбах ритуали. Тут ми бачимо у пагорбах та скелях багато одиночних печер, деякі з яких відвідуємо.

З Естельї прибуваємо в Лос-Аркос. Ідучи вузькими середньовічними вуличками бачимо будинки, збудовані з пісковика. Колір стін цих будинків такий самий, як колір піску в пустелі – червоно-помаранчевий, яскравий і чимось нагадує колір єгипетських пірамід у яскравий сонячний день. Доходимо до собору. Архітектура знову нас вражає. На вежі собору зображено кам’яні коловрати. Візерунки на башті також точно відтворюють форму електронних хмар навколо ядра атома – враження, що прямо зі сторінок підручників з фізики та хімії. До речі – на більшості соборів та церков на Шляху Сантьяго немає хрестів – замість них чи восьмикінцеві зірки, чи кола, чи шпилі чи квіти. На деяких є фігури Ворона.

За собором через річку – сад скульптур. Скульптури зображують паломників, святих, давньокельтських богів (включаючи геть оголену богиню родючості), тварин, а також є копії скульптур з острова Великодня, де вони витісняні в компанії з котами та козами. У Лос-Аркосі також багато кам’яних статуй середньовічних лицарів із опущеним забралом.

Залишаючи таємничий Лос-Аркос, прибуваємо в Логроньо. Більшість мущлів мають 14 променів – знову Алхімія. Кафедральний собор в Логроньо дуже сильне місце. Вхід у собор розташований між двома вежами (колонами). Як ми знаємо з багатьох духовних традицій, біла та чорна колона окреслюють шлях до посвячення, шлях до таємниць та вхід і до істинного храму. Інтуїція чітко каже – тут справжній вхід у щось справді могутнє. Як і належить брамі у таємницю, вони охороняються міфічними тваринами, зображеними удосталь тут же – на кам’яних статуях, і відлиті як опори для ліхтарів та поручні для лав. Тварини ці мають голову кішки та крила птаха. Собор зверху прикрашений десятьма вежами. Це – десять полюсів світобудови. Це Десятириця ведичної традиції, «десять струн» сучасних фізиків та десять сефіротів каббали. У соборі зашифровано таку кількість таємниць, алхімічних та магічних технологій, що вистачить величезну книгу, а можливо навіть не одну. Проте за алхімічним символізмом соборів надішлю читача до книги Фулканеллі «Таємниці готичних соборів». Собори будувалися давніми жерцями передачі знань, таємниць і технологій майбутнім поколінням, тобто нам. І архітектура кожного собору є сумішшю шифрограм – своєрідних послань у майбутнє.

Однак у соборі в Логроньо відкрита Брама, яку можна використовувати для входу в глибоку медитацію та отримання осяянь зсередини. Можна також виділити свій енергетичний двійник і відправити його політати навколо собору — проти годинникової стрілки, і за годинниковою стрілкою. Відчуття будуть дуже сильними, у тілі спостерігатиметься хвиля жару та зростання енергетики. На стіні собору зображено традиційний символ алхімії – дві ящірки (давні алхіміки позначали свою науку двома драконами, ящірками чи зміями (рептиліями), і поміщали цей знак на стіни будинків та храмів – за цим знаком алхіміки впізнавали місце проживання один одного та місця збору ремеслу).

У місті Логроньо також багато пам’ятників паломникам. Багато хто з них стоять у фонтанах. Число паломників завжди строго 8 (Зірка Буття).

Дорогою за Логроньо ми вперше стикаємося з печерними містами, виритими в скелях. І знову відсилаю читача до дослідника печер Дюбуа де Монпере: «Скрізь мовчить про них історія та міста ці старші за саму історію».

Оглянувши печерні міста, в’їжджаємо до міста Нахера. Тут променів у мушлі 13. Трансформація, зміни, зміни. Так і має бути. У Логроньо ми увійшли до храму, в Нахері з подорожнім почалася трансформація, оскільки він потрапив до невидимого храму за брамою.

Дорога пілігримів тут піднімається до пагорбів. На пагорбах немає жодних пам’яток, окрім величезної та сильної енергетики. Пагорби залишилися від стародавніх культур, що жили в цій місцевості, ще дохристиянського періоду. На пагорбах робили ритуали виклику духовних істот. На схилах пагорбів зведені кам’яні споруди, схожі на шаманські обо (пірамідки, складені з маленьких камінців, також кам’яні стовпи). Є й інші споруди. Виглядають вони так. На маленькому камені сірого кольору стоїть великий жовто-жовтогарячий камінь яйцеподібної форми, а на ньому, один над одним, вертикально, стоять ще два маленькі камені сірого кольору.

На соборі цікаві зображення. Людиноподібний Ангел і Херуб (Ангел з тілом бика, крилатий бик) тримають із двох кінців корону-тіару. У цьому місті мені дістається мушля з 13 променями.

Наступне місто — Санто-Домінго-де-ла-Калсада випромінює енергію гармонії. У храмах багато восьмкінцевих зірок, зірки стилізовані під квіти. У центральному кафедральному соборі на площі Іспанії зображено людське серце у колі, а коло поміщене до центру восьмикінцевої зірки, стилізованої під квітку. Фонтани у місті прикрашені фігурами, скрізь традиційні 8 фігур.

Місто Белорадо, 11-е на шляху, також дуже гарне. У цьому місті у учасника нашої експедиції виникає сумнів у її доцільності. Він відходить від основної групи, стає під деревами та кричить у простір: «Навіщо мені потрібний цей Шлях?». Через три хвилини до нього підбігають маленькі діти, і починають малювати крейдою на кам’яних плитах площі. Малюють вони… лева. Усі питання зникають: підкорити лева, опанувати себе, знайти себе, навчитися керувати внутрішньою силою.

Натхнені метою, прибуваємо до Сан-Хуан-де-Ортеги. Мушля тут має 9 променів (яснобачення, бачення правди, бачення всього у справжньому світлі). Найбільшу мушлю гребінець на Шляху Сантьяго, викладену плиткою на кам’яній алеї біля собору, ми зустрічаємо тут.

І далі – Бургос. Центральний кафедральний собор просто вражає своїми розмірами та великою кількістю архітектурних деталей. Слів просто нема. У соборі пілігриму зустрічає статуя Святого Апостола Андрія з рибами в руках та зі знаком сузір’я риб на постаменті. Риба у багатьох духовних традиціях означає духовне зростання. Вважається, що з Христа почалася епоха риб, а багато рукописів перших християн вказують на іншу дату Різдва (3 березня за сучасним обчисленням), тобто що Христос був за гороскопом Риби. Поруч із Андрієм стоїть святий Антоній, хрещений отець Ісуса Христа.

У соборі Бургоса вперше зустрічаємо незвичайний для християнства знак – равлик. Її зображення відразу нагадує Бога-Равлика із міфології індіанців сапотеків, цоцилів та цеталей (Мексика). Індіанці вірять, що якщо через сотні мільярдів років і станеться Кінець Всесвіту, то Всесвіт поглине Бог-Равлик, якого і зараз можна спостерігати на зоряному небі (і справді, одна з віддалених туманностей далеко за межами нашої галактики має вигляд затемнення у формі равлика, шамани індіанців вказують на ту ж область неба і стверджують, що бачать Бога-Равлика за допомогою ясновидіння). Равлик розділений тонкими лініями на 24 сектори.

Знаходимо знак Алхімії – у вигляді двох динозаврів. Цілком чітко з каменю створено два динозаври. Чи не ящірки, не жаби, не змії, не дракони. Постає питання: де бачили динозавра будівельники собору?

У приміщеннях собору стоїть багато статуй святих. Вони розташовані півколами, у кожному півкрузі рівно 13 статуй. У соборі 8 куполів, на куполах по 8 зірок, над баштами собору 8 шпилів – всюдисуща Зірка Буття. Собори часто являють собою величезні цвинтарі – некрополі. Коли християнство стало панівною релігією, усі жителі міст захотіли бути похованими у соборі. За певну пожертву священнослужителі складали трупи громадян у великих приміщеннях під соборами. Поки Папа римський своєю буллою не ухвалив припинити таку практику через неприємний запах у соборах. Тоді приміщення під соборами замурували. Але десятки тисяч (якщо не сотні) похованих так і спочивають під масивними кам’яними плитами соборів. І собор у Бургосі – не виняток.

Частина приміщень у соборі створювалася окультними майстрами. Підлога в шахову клітинку. Така сама клітина і на сходах. Сходи складаються з 5 ступенів. Під іконами зображення індійського хреста. Індійський хрест – це чотири літери «Т», що виходять на 4 сторони світла із загального центру. В Індії це звичайне обрамлення для янтр. У Європі такий хрест називають єрусалимським. Він часто використовується у ритуалах теургії.

У соборі зберігається ще багато артефактів. Наприклад, корабель, дуже схожий на арабську лампу Алладіна, в якій мешкають джини. Тільки в цьому випадку в кораблі живуть божественні сили, і зберігається він зазвичай за іконостасом. Або металева рука Діви Марії. Доторкнувшись до цієї руки, можна отримати допомогу та виконання бажань. Втім, культ рук божественних сил є і в інших релігіях на нашій планеті, він досить поширений – у цьому можна переконатись, відвідавши будь-який східний базар чи езотеричний магазин. Християнські святині в Бургосі мають елементи індійських мурті, а саме – вони встановлені на ваханах (тварини, що символізують прояв сили того чи іншого Аспекту Адібрахмана), в даному випадку ваханою виступає черепаха.

Собор розвиває дар ясновидіння. У цьому я переконався на собі. Я побачив учасників нашої експедиції гуляючих по закритих приміщеннях собору, що склали руки за спину. Підійшов, спитав: як вони потрапили до закритих приміщень? Вони здивувалися. Через півгодини служитель відчинив двері, учасники справді пройшли закритими приміщеннями, склавши руки також за спину, точно як у моєму баченні. Іншим разом я виявив наших учасників, що розглядали статую святого Андрія, підійшов – нікого. За півгодини вони справді пішли розглядати статую апостола. У соборі стимулюються вид ясновидіння, що не відрізняється від реальності. Це не картинки на внутрішньому екрані, це не інтуїтивне зчитування — картинка об’ємна і не відрізняється від реальних подій, що відбулися пізніше. Мабуть майстри, котрі зводили собор, знали деякі таємниці і намагалися втілити своє знання у архітектурі собору. Багато мушлів у Бургосі мають п’ять променів. У соборі знаходиться виставка творів мистецтва. Мене вразив янгол, одягнений у джинси та білу сорочку з чорними крилами та картина, що зображують чорні скелети, що літають собором.

Відвідавши інші місця паломництва в Бургосі, і, подивившись ранкову службу, вирушаємо на Онтанас. В Онтанасі нам пропонують купити свіжу рибу. Розуміючи символіку риб, ми приймаємо пропозицію. Рибу нам готують тут же, у маленькому ресторанчику. Церква тут не така велика, але стоїть на місці із гарною енергетикою. Церква вінчає кубічне навершиє з 8-ма вікнами. Дорогою до наступного міста зустрічаємо багато руїн, які оглядаємо. Залишки розвалених споруд мають яскраво виражену арабську архітектуру і, очевидно, відносяться до часів завоювань Аль-Мансура. Мушлів Онтанасі мають 8 та 10 променів.

Фроміста. Такої кількості газонів, стилізованих під морське дно, усіяних дрібним сірим каменем, немає в жодному з міст Шляху Сантьяго. Культові споруди стоять на місцях Сили. У місцевих ресторанчиках чудово пригощають — їсти страви на будь-який смак. Приміщення оформлені під старовину, на стінах стоять старовинні книги, висять картини середньовічних майстрів – можна з користю провести час в очікуванні трапези, поринувши в старовину та погортавши книжки. Вражає величезна кількість господарських будівель, споруджених із червоної глини, за технологією на зразок виробництва саманної цегли на Східній Україні. На церковній стіні витесано герб-символ: два ключі, що схрещуються, череп і над ним корона-тіара. Тут ми побачили докази, що Шлях Сантьяго для передачі своїх знань та посвячень використовує не лише Ватикан. Тут є символіка магів та алхіміків. А ці два ключі стосуються ще одного таємного ордена, секрети якого описав Артуро Перес Реверте у книзі «Клуб Дюма чи тінь Рішельє», а режисер Роман Поланскі поставив за мотивами книги фільм «Дев’ята Брама». Цей орден зберігає стародавні знання з книги «Деломеланікон». В основу книги покладено дев’ять тез. 1. Ніхто, хто грає за правилами, цього досягне. Ця теза досить проста у розумінні. Будь-який маг — і білий, і чорний, повинен виконувати закони Бога (не вбивати, першим не нападати, не піддаватися негативним емоціям — і т.д., інакше мети ніколи не буде досягнуто). Усі сили Всесвіту поважають у людині прояв «морального закону всередині нас» (І. Кант). 2. Два ключі відкривають приховане. Ця теза якраз і поміщена на стіну церкви у Фромісті. 3. Висловлене слово нехай збереже таємницю. 4. Доля не однакова для всіх. Цей пункт може ілюструвати закон Карми. 5.

Накопичення без мудрості є порожнеча і марність. 6. Споглядаючи смерть, височію, розумію і зростаю. 7. Учень перевершує Вчителя. 8. Неправдиві чесноти відсікаю. 9. Тепер я знаю, що з Темряви йде Світло (аналог зі слов’янських вед — «… Білобог перетворюється на Чорнобога і нападає сам на себе, щоб оберталося Колесо Життя …»). Саме цю містерію (перетворення Чорнобога на Білобога, які суть те саме) ми й спостерігаємо в Сен-Жан-П’єр-де-Порі, і вона супроводжує пілігрима по всьому Шляху Сантьяго. Тепер я відкрию читачам секрет відкриття 9-ї брами, перевірений на досвіді моїх колег. Колеги запропонували слухачам семінару з колективно прочитати наведені 9 висловів уголос, а потім повторити прочитання кілька разів як мантру. Через 15 хвилин небо за вікном лекційної зали потемніло – спочатку з’явилися хмари, потім неймовірна кількість воронів. Піднявся вітер, почав завивати в щілинах вікон і в трубах. Температура повітря піднялася на 14 градусів (з -4 до +8). Перестали вимовляти 9 висловів — все стихло. Проте вночі у слухачів семінару в будинку електрика працювала вибірково (в одній кімнаті працює, в іншій немає), а кішки та собаки, побачивши господарів, сховалися під шафи та в комори та не виходили до ранку. Якби слухачі продовжували читати 9 висловів уголос – вони домоглися б дотику світів – вищого і нашого. Уважно проаналізувавши знаки на стінах церков та соборів на Шляху Сантьяго – досвідчений маг зможе, окрім секретів магії та алхімії, відкрити для себе і «Деламеланікон» (Книгу Давнього Свтла, або Книгу Світла (delos-світло, melas-являти-лат. «явлене світло») . До речі, такий самий знак, лише нечіткий (два ключі, череп і корона-тіара), стертий часом, є і на одній із кам’яних стін церкви у місті Нахера. У Фромісті бачимо мушлю з 5 променями.

Містечко Карріон де Лос Кондес радує нас собором з 10 вежами (та сама Десятириця) та гарними гаями над річкою.

У Ледігосі храм має дуже сильну енергетику, якщо довго стояти поряд, виникає відчуття підіймання вгору.

У Ел-Бурго-Ранеро храм перебудовувався багато разів – видно, як замість зруйнованих фрагментів з інших матеріалів добудовувалися нові. Багато камінців, з яких побудовано церкву, поступово руйнуються з боку церковного двору. Натомість у церкві є дуже гарний вітраж, що означає Архангела Михаїла. До речі, про таємниці. Вітражі часто кидають кольорову тінь на підлогу церкви чи собору, особливо у яскравий сонячний день. Тінь часто показує картину, відмінну від вітража. А часто проектується і магічними знаками, подібними до індійських янтр. Ось як стародавні майстри передавали шифрограми нащадкам. На церкві встановлено своєрідний флюгер.

У Мансілья-де-лас-Мулас церква була відкрита. Але не освітлена. В глибині вівтаря горіли дві червоні свічки. Шпиль на даху церкви був не рівний, падав як пізанська вежа, зате на даху лелеки звили цілих три гнізда. Енергетика цієї церкви зцілює. Достатньо пожити в Мансілья-де-лас-Муласі п’ять-шість днів, щодня приходячи сюди на 20-25 хвилин — і найважчі недуги відступлять. Мушля тут має знову 11 променів, але фон замість синього стає червоним.

Прибувши до Леона, ми відвідали вечірню месу і послухали орган. Меси організовані на кшталт ритуалів магії, ранкове служіння організують п’ять священиків у фіолетових мантіях. Три сидять за вівтарним столом і символізують початки Янь-Інь-Дао, один сидить ліворуч від столу (ліворуч, якщо сидіти обличчям до зали) — (крило інь, сидить нерухомо), і два праворуч від столу (крило янь, беруть участь у ритуалі) Крім того, праворуч у дії бере участь служитель у білому одязі. Вечірню месу організують 8 священиків, відповідно троє за вівтарним столом, двоє з боку інь, троє з боку янь, крім того, священнослужитель у білому вбранні. У залі присутній ще й 10-й священик – він грає на органі та співає уривки з Біблії. Вони вимовляють меси неживо і механічно, в їхніх очах і голосах немає іскри життя, і виникає відчуття, що Ватикан уже пішов у далеке минуле, церкви перетворилися на музеї, а ми прибули в минуле машиною часу подивитися експозицію, на кшталт того, як мистецтвознавці розглядають картини у галереї.

Після Леона наш шлях лежить у Вільядангос. Енергетика цього міста сильно впливає на чакру сонячне сплетення та на пупкове сплетення. Чакри чистяться, у багатьох виникає почуття болю у чакрах. Шлях із Сен-Жан-П’єр-де-Пора до Вільядангосу якраз і становить 666 кілометрів, тобто тут завершується вплив на паломника руйнівних сил Сонця. Церква у Вільядангосі більш ніж дивна. Суміш архітектурних стилів, замість вежі тут вгору піднімається тільки стіна у формі вежі, на якій розташована дзвіниця і великий годинник з циферблатом. Більш незвичайної церкви ви не знайдете ніде у Європі.

Асторга. Багато соборів та монастирів. Старовинні будинки. Тут ми вперше зустрічаємо паломників із Китаю та Японії. На шиї вони висять буддійські символи. Поспілкувалися. Виявилося, вони обходять паломницькі шляхи всіх релігій, оскільки всі шляхи ведуть до пізнання себе та Божества. З Асторги ми починаємо зустрічати велику кількість паломників, що належать до інших релігій та конфесій, але сумлінно проходять Шлях Сантьяго. У соборах Асторги багато статуй святих. На кожній статуї написано, якою професією опікується цей святий.

Наступне місто на шляху Сантьяго – Рабанал. Мандрівникам складно його знайти, тому що на карті регіону міст з такою назвою цілих 9. Але той, хто знайшов, винагороджується спогляданням невеликої церкви з великою кам’яною стіною та статуєю святого в оточенні чудових багатобарвних осінніх пейзажів.

Понферрада також виявилася дуже гарним містом. Старовинні будинки, монастирі, собори. Пам’ятники паломникам. Стіни стародавньої фортеці. Почуття дуже глибокої давнини місця. Старе місто пахне пліснявою, а нове місто дуже мальовниче. Багато пагорбів. Дерева у різнокольорових тонах осені. На стінах соборів у Понферраді вдосталь розміщені «Тау»-хрести, що показує, що в місті займалися теургією, тому деякі мушлі мають 10 променів.

Вільяфранка-дель-Бьєрсо вражає потужністю кам’яних будівель. Мушлі тут мають 15 променів (числова мова числа 15 – карма, рок та доля). І золоті промені мушлі намальовані на фіолетовому фоні.

Наступне кельтське містечко О Себрейро захоплює своїми природними пейзажами, горами, ущелинами та виноградниками, а також незвичайними культовими спорудами, захованими в цих пейзажах. Мушля О Себрейро синього кольору на білому тлі.

Дорога плавно приводить від сакральних місць О Себрейро до Саррії. Церква тут невелика, але в гармонії із природними пейзажами. Тут на власні очі бачимо змішання релігій. У закладах харчування ми виявили ікони Ісуса Христа та Діви Марії поряд з іконами Крішни Нарасімхи, статуєю Будди та з хеллоуїнським гарбузом та кажанами біля підніжжя композиції. До того ж на підлозі було намальовано синю фарбою знак АУМ. Серед паломників ми зустріли тут не лише буддистів, а й представників руху Свідомість Крішни та інших індійських ведичних течій. Були також і люди, які вивчають кельтські дохристиянські традиції – вони й сказали нам, що безліч кельтських сакральних місць включені до Шляху Сантьяго. На стінах приміщень, де відпочивають паломники, ми виявили вирізаних з паперу та наклеєних за допомогою скотчу богів… в’єтнамців та аборигенів Австралії! Воістину, процес дружби та поваги між різними традиціями всерйоз почався, крім волі чиновників від тієї чи іншої релігії. Це мене щиро порадувало. Саррія стоїть на місці Сили і, перебуваючи у цьому місті, відчуваєш те, що індуси називають «шактипатом», а християни «благодаттю».

Тут бачимо картину, зображує ще один цікавий феномен. Зображено куб, нахилений на 45 градусів, у якого зрізані кути, до якого приєднано 10 підпор. На одній із підпорок куб стоїть, інші спрямовані на 4 сторони світла: дві на південний схід (одна над іншою), дві на північний захід, дві на південний захід і дві на північний схід, і одна підпірка зверху. Навколо куба розкладено 8 мушлів-гребінців. Таку ж композицію тільки з каменю можна побачити на березі річки Нив у Сен-Жан-П’єр-де-Порі. Ця складна просторова постать відноситься до Шляху Сантьяго і містить у собі шифрограму таємниць цього Шляху, що розшифровується методами магії та алхімії. Черепашка тут зображена золотистими променями, але на білому тлі. У Саррії нас застала гроза та зливи, тому ми попрямували далі – до Портомарину.

Портомарин. Старовинна, міцна фундаментальна церква.

Палаїс-де-Рей. Майже всі храми — просто неба — тобто статуї святих, накритих як би гігантської альтанкою, при цьому зовсім немає стін.

Арзуа. Незрівнянна стародавня архітектура будівель. Все місто у квіткових клумбах. Вони і на балконах та на дахах – місто квітів. По всьому місту розставлені червоні стільці. На тлі архітектури житлових будинків та адміністративних будівель фактично блисне строга краса готичної архітектури церков.

Монте-до-Гозо. Передостаннє місто на шляху пілігримів до заповітної мети. Усіх охоплює радість. Іти залишилося зовсім небагато. У Монте-до-Гозо споруджено пам’ятник паломникам, які вказують на шпиль собору в Сантьяго-де-Компостели. У Монте-до-Гозо нам зустрілася група паломників, які йдуть у зворотний бік – від Сантьяго до Сен-Жан-П’єр-де-Пор. Вони ніяк не пояснили, чому вони так незвичайно йдуть проти загального потоку.

І нарешті – Сантьяго-де Компостелла. Гігантський собор у центрі міста. Завершення Шляху пілігримів. Треба зайти в собор, піднятися сходами до приміщення за вівтарним столом та статуєю святого Якова і обійняти статую Якова зі спини.

Коли я увійшов до приміщення, то просто обімлів. Спина святого Якова не схожа на спину людської істоти. Вона схожа на спину риби! Ви плавали колись у басейні дельфінарію з дельфінами? Чи бачили, як дельфін, підпірнувши під вами, виринає з води попереду вас? Спина дельфіна над водою? Так точно виглядає спина святого Якова. Волосся на його голові не виготовлене скульптором, чому голова нагадує голову восьминога та інших молюсків. На спині неземним світлом горить мушля-гребінець. Рубінова основа, сяючим глибоким спокійним яскравим кольором. На рубінах – промені з бурштину, а сама статуя святого металева. Шість рубінових променів. П’ять бурштинових. Всього 11. Паломники, побачивши це видовище, втрачають свідомість. Я, чесно кажучи, теж зазнав сильного запаморочення та короткочасного провалу в реальності. Такий самий провал, тільки глибший, я свого часу зазнав під час обряду посвячення у свого Вчителя, у Голосіївському лісі, 1988 року. Сама кімната нагадує дно океану. Мушлі, водорості, невизначений рух. Ти надовго опиняєшся не тут. Далі всі стають на дерев’яний підколінник і обіймаються з Яковом зі спини. При цьому черепашка-гребінець чітко стикається із серцевою чакрою. Відчутно розряд енергії – як статичну електрику. Нагадує барабан Месмера та технологію із золотою сферою.

Це враження залишиться на все життя. Версія про розумних риб набуває вагомих доказів. Сходи ведуть до кімнати поверхом нижче. Там розташована ніша зі срібною коробкою, в якій, за переказами, зберігаються мощі Святого Якова. Але я відчув, що, крім мощів, там ще щось лежить. Воно випромінюється і промені просочують усіх присутніх. Пілігрими це відчувають і непритомніють. Але енергія є сприятливою. Коробка інкрустована зображеннями, що мають сакральне значення. Це працюють технології давніх жерців?

В одному з крил собору є музей із платним входом. З музею можна вийти надвір. На вулиці, на підпорних стовпах є дивні споруди із 11 металевих пластин. Під ними люди одразу впадають у медитацію – це, очевидно, і є місцем контакту з розумами Сіріуса. Прочанам, втім, тут не дозволяють залишатися надто довго. Тих, хто сидить тут більше півгодини, фотографують служителі, одягнені в чорний одяг. Потім служителі підходять, всім своїм виглядом показуючи: «Досить сидіти на одному місці, продовжуйте огляд експозиції». До речі, служителі собору в Сантьяго-де-Компостеллі, одягнені у жовті підрясники та сині ряси.

Після собору наш шлях лежав ще одне місце – місто Падрон на березі океану. Біля скелі, званої місцевими жителями Білої Скалою, за переказами, причепився човен з мощами Якова. Але Біла Скеля шанувалася й у дохристиянський період. Вона вважається місцем паранормальної активності, як мис Айя в Криму. Скеля іноді світиться, іноді біля неї видно привиди, що світяться. Часто біля неї спостерігаються вогні, багаторазові веселки, свічення в небі, чутно незвичайні звуки, світиться різними кольорами океан.

Всю дорогу від собору в Сантьяго-де-Компостелле до берега океану в Падроні всіма учасниками експедиції відчувався сильний тиск на голову – як у місцях Сили, і як за глибоких медитацій. Тиск припинився лише після обмивання в Атлантичному океані. Але ми не обмежилися дослідженням узбережжя біля Подрону, а попрямували на захід уздовж узбережжя до міста Порт-До-Сон. Це містечко здивувало нас тим, що церква в ньому розташована на узбережжі, поряд з церквою розташований цвинтар, річка протікає через цвинтар і впадає в океан. Таке поєднання буває досить рідко, погодьтеся.

На цьому дивному місці, у Порт-До-Соні ми відчули, що шлях завершено, виникло почуття виконаної роботи. Можна було повертатись додому.

Дорогою я поділився з колегами своєю гіпотезою. Людина, починаючи шлях у Сен-Жан-П’єр-де-Порі, залишає у місті енергетичний відбиток. Далі за пілігримом по всьому шляху Сантьяго (довжиною 888 кілометрів) тягнеться енергетичний шлейф. І коли пілігрим прибуває в точку призначення, його енергетичний шлейф, довжиною 888 кілометрів, виступає як космічна антена, яка починає приймати з Космосу хвилі певної довжини. Так людина виходить своєю свідомістю на контакт із цивілізаціями, що мешкають в інших світах Космосу, і може з ними спілкуватися.

Зовсім недавня гіпотеза вчених говорить, що мозок не генерує думки та ідеї, а збирає їх з навколишнього простору. Можливо, Шлях Сантьяго дає можливість мозку збирати більше та глибше.

Також ми висунули обґрунтовану гіпотезу (вона вимагає перевірки), що Шлях Води може бути тим самим Шляхом Сантьяго, пройденим у зворотному порядку. Дуже багато символів Шляхи Води на Шляху Повітря, чи не так? Згадаймо, до речі, що Іспанія перебуває під впливом зодіакального знака Риб, й у країні завжди почуваєшся як у дні океану – у будь якому її місці.

Шлях Сантьяго – головоломка, яку душа дослідника та пілігриму має розгадати. Усі місця по Шляху – частини цієї головоломки. Ми зібрали її. Душа кожного з нас її елементи складе у відгадку і розкриє осяянням.

Таких Шляхів у світі багато – у різних культурах, духовних традиціях, на різних континентах Ми спробуємо пройти тими, якими тільки зможемо.

Звичайно, я виклав опис не всіх визначних пам’яток, які ми побачили, а лише тих, про які було що сказати нового – мені здалося неправильним повторювати сухі тексти довідників для пілігримів. Тільки живе і лише нове – ми ростемо.

І хоча Шлях Сантьяго пройдено, він довго ще спливатиме у нас у снах, вторгатиметься в наші спогади та творчі роботи. Усі учасники цієї експедиції у чомусь змінилися. Поки що відстежують, у чому саме. А в снах… відразу після повернення додому вони бачили сон, як, узявши палицю паломника, йдуть по Шляху Сантьяго… навпаки – від океану до витоків Шляху, загублених у горах і охоронюваних Артефактом – загадковою Раковиною.

Ігор Мехеда

Яка твоя реакція?

Радість
4
Щастя
4
Любов
4
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Культурологія