Махаватар Бабаджі – індійської йог, який розробив в XIX столітті так звану «крійя-йогу» і передав це вчення в 1861 році 33-річному Лахірі Махасайе, поширюючи його по всій величезній території Індії. Слово «Махаватар» перекладається як вищий, а «Бабаджі» – Великий батько.

В наші дні послідовники цієї релігії змогли відкрити ашрами (релігійні організації) в деяких країнах. Наприклад, в Росії, Сполучених Штатах Америки та Голландії вони діють постійно, і сюди може на деякий час приїхати будь-хто. З огляду на, що кількість місць в цих ашрамах обмежена, обов’язково треба попередньо домовлятися про приїзд і передбачуваний час проживання. Також більшість ашрамів беруть гроші за проживання, так що необхідно також дізнатися заздалегідь, скільки це буде коштувати.

Махаватар Бабаджі

Керівник організації «Хайдакханді Самадж» Шрі Маха Мунірадж неодноразово на запрошення організацій різних країн приїжджав з Індії, де проводив посвяти, брав участь в урочистій церемонії в зв’язку з відкриттям нових храмів, а також в проведенні обрядів. Це завжди є дуже важливою подією, і багато хто приїжджає з далеких місць, щоб бути присутнім на таких заходах.

У ашрамах різних країн проводяться різноманітні заходи і свята, іноді пов’язані зі священними святами Індії, а іноді – за звичаями своїх країн. Але завжди дух прийняття і рівності існує у всіх ашрамах Бабаджі в усьому світі. Деякі ашрами мають власну програму по саморозвитку і проводять духовні практики йоги і медитації. Іноді ці програми тривають деякий час і бажано приїхати до початку таких заходів.

В даний час нерідко можна почути розповіді від людей, до яких нібито з’явився Бабаджі в своєму тілі або які мали бачення Його або, що більш часто, їм снився Бабаджі. Всі ці люди відчувають поклик серця і шукають місця, де вони можуть більш детально дізнатися про Бабаджі. Часто Бабаджи направляє людей до своїх учнів, які володіють можливостями реально допомогти тим, хто шукає початок Шляху, який веде до свободи. O своєї місії Бабаджі говорив: “Я прийшов дати світло і звільнення“. Навіть сьогодні, коли Він вже давно покинув своє тіло, Бабаджі виконує свою обіцянку. Він керує тими, хто наближається до кінця свого земного шляху, іноді приховано і непомітно, іноді безпосередньо даючи настанови і вчення.

Послідовники цього вчення живуть з натхненням і присутністю свого вчителя. Всі їх дії, продиктовані служінням всім, як казав гуру. Без сумніву,для учня, бути в стороні, не брати участь у спільній справі процвітання і розвитку всього людства – просто неможливо. Змінюючи серця своїх прихильників, Бабаджі дає новий напрямок і зміст.

На думку послідовників,Бабаджі є найбільшим з вчителів всього людства. “Моєму учневі Я даю” Абхія Дхан “(дарую безстрашність)”,- сказав Бабаджі.

Багато хто бажає стати учнем Бабаджі, але мало тих, хто готовий віддати все заради цього. Стати учнем Бабаджі є найвищим досягненням і найвищим покликанням. На цьому шляху немає місця для слабкості, немає місця для сумнівів.

Шлях учня має 3 ступені. “Я твій” – це 1-й ступінь, коли прихильник віддається Учителю без умов і безповоротно. “Ти мій” – це наступний щабель і найзначніший. Цей момент настає, коли Учитель після багатьох років дає знати учневі, що він його прийняв і тепер несе за нього відповідальність. Третя сходинка “Ми одне” є кульмінацією багатьох років і часто багатьох життів подолання та усунення, коли свідомістю і серцем учень зливається зі свідомістю і серцем Вчителя. Тільки Учитель, який переміг смерть, може дати обіцянку, що дає Бабаджі своєму обраному учневі: “Я з тобою завжди”.

Про життя Бабаджі практично нічого не відомо. Європейські країни дізналися про нього лише після видання «Автобіографії йога» в 1946 р Автором був Йогананда, який стверджував, що гуру живе в відрогах Гімалаїв поруч зі своєю рідною сестрою Матаджи. У російських містах діє кілька дуже нечисленних громад, де дотримуються вчення Бабаджі. Є такі центри і в США, де компактно проживають вихідці з регіонів Індії, де також були ашрами, що проповідують цю релігію.

Іван Гудзенко