Кукулькан є одним з головних божеств пантеону майя. Він уособлює бога чотирьох Дарів. Святі Дари — це стихії: вогню, землі, повітря, води. Всі ці чотири напрямки мають зв’язок з божественними рослинами або тваринами. Повітряну стихію представляє Орел. Вогняну — Ящірка, у водній стихії божественна Риба. Землю пов’язували з кукурузою. У стародавніх рукописах майя, які були знайдені археологами, Кукулькан наділений шістьма символічними образами. Найбільша кількість образів Змії. У скульптурних образах майя, цей бог зображений як великий орел, величезний ягуар.

Він виглядав як раковина равлики або музичний інструмент з кісткової тканини. Майя, так само як і представники інших древніх цивілізацій Америки, були глибоко релігійним народом. У них були космологічні міркування про навколишній простір, час, вони вірили в релігійне призначення сільськогосподарських робіт. Така система утворилася ще до розквіту цивілізації майя.

Надалі, вона розширювалася, видозмінювалася, але основні традиції і обряди зберігалися. Релігія, класичні культури майя, живі і сьогодні. Учення дотримуються сучасні народи різних племен латинської Америки.

З численних міфів майя слід, що видима природа утворена Кукульканом і Хуроканом. Хурокан має природний початок, управляє всіма стихіями природи. Він бог підземних джерел і печер, землетрусів, а також гірських вулканів. Одночасно символізує вогняне божество і бога крижаного північного льоду. Хурокан бог темряви, зірок і нічного зводу. Щоб вибрати самого мужнього бійця, бог перетворювався в ягуара, викликаючи вночі молодих воїнів на сутичку.

Перемагав самий доблесний юнак. Кукулькана називають доброзичливим богом. Він вчив народ землеробству, ловлі риби, різних наукових справах. Винахід паперу і зводу законів також приписують Кукулькану. Історично так склалося, що культ Кукулькана перейшов в культ шанування благородства, цього богу приносили людські жертви. Вони вибиралися тільки з відомого роду, жертвоприношення відбувалося в урочистій обстановці. Кукулькана шанують з давніх часів, цим пояснюються його численні історичні ролі.

Іван Гудзенко

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Іслам

Аліди. Хто такі аліди?

Аліди — ісламська община, що походить від четвертого мусульманського праведного халіфа Алі (правління 656–661). Вони ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.