Срібне крісло за послідовністю є четвертою книгою із серії «Хроніки Нарнії». Її публікація відбулася у 1953 році у видавництві Джеффрі Блеза. Книга настільки унікальна за змістом, викладеними автором ідеями, перетином двох світів – людського і надприродного.

Цього разу в країну Нарнію потрапляють зовсім інші люди. Головними героями надзвичайної подорожі стають не з сім’ї Певенсі, а  Юстес з однокласницею Джіл.

Книга розпочинається розповіддю про однокласницю Юстеса Джіл, якій чимало перепадає від школярів, які дражнять її. Дівчина не витримує насмішок і глузування над собою, тікає на задній двір школи, ховаючись від них, проливає сльози.

З нею зустрічається Юстас і для того, щоб хоча б якось втішити дівчину розповідає їй про пригоди, які з ним трапились на канікулах. Почувши про однокласників – мучителів обоє тікають на схил пагорбу, але відкривши калитку дверей опиняються не там, де самі бажали.

Перед ними постає картина прекрасної гірської країни, від якої в Джіл від захвату перехопило дихання, адже  дівчина раніше не могла уявити про те, що побачить Нарнію, невідомих для неї міфічних істот та людей, різні  чудеса, чаклунство.  Напевне усе це перевернуло людську свідомість у пошуках чогось надзвичайного і естетичного.

Подихом Аслана Юстав був відправлений в Нарнію, а Джіл зустрілася віч-на-віч з левом Асланом. Вони підійшли ближче до струмка, щоб розпочати розмову. Аслан говорить з нею про важливу місію, покладену на них обох. Місія супроводжуватиметься знаками, які потрібно запам’ятати Джіл: Юстас має зустрітися у Нарнії зі старим другом, йти обом до міста Зруйнованих велетнів, знайти напис, і зробити так як вона велить, необхідно знайти загубленого принца, котрий проситиме допомоги в ім’я Аслана.

Через сову, яка розмовляє людською мовою діти знайомляться з лордом із королівства Нарнії, який не дуже дочуває, дізнаючись про важливу місію, доручену Юстасу та Джіл. Лорд повеліває привести їх в порядок через забруднений одяг. Джіл намагається пригадати знаки, про які говорив лев Аслан.

У парламенті сов йде розмова про загубленого сина короля Каспіана Х, про небезпеку, яка очікувала на королеву з принцом Ріліаном. Коли принц повернувся до матері, то застав її мертвою, кілька днів він повертався на північ помститися змії за королеву. На совах діти дістаються до квакля-бродякля Хмура, ведуть з ним  розмову і відправляються усі разом до Зруйнованого міста велетнів.

Під каменепад потрапляють троє друзів, при чому це виявилося настільки небезпечно. Велетні кидаючи каміння майже не прибили Хмура, але той залишився живим. Друзі  переночували у печері і пішли далі. Переправившись через  кам’яний міст, наблизилися до Едінсмора. По дорозі стикаються із жінкою в зеленому одязі і лицарем, не підозрюючи того, що вони можуть бути їхніми ворогами. Потрапивши в замок ледь не стали обідом для велетнів — людожерів в день свята осені, врятувалися втечею.

Рятуючись від погоні, натрапили на сховище, котре привело їх до підземного царства. Саме тут вони знаходять людину на яку покладене закляття. Чоловік в масці показує Хмуру, Джіл і Юстасу срібне крісло, сидячи на якому людина доходить до лютості. В кінці Хмур  звільняє людину, яка виявляється принцом Ріліаном, а останній у свою чергу знищує  мечем срібне крісло. Чаклунка намагалася вбити Хмура, але Аслан зціляє його.

У битві з відьмою-змією принц Ріліан здобуває перемогу, підземне царство королеви руйнується.  Юстас, Хмур, Джіл з принцом повертаються в Нарнію. Подорож Юстаса та Джіл закінчується переляком однокласників та прощанням з Асланом та Каспіаном Х, якого той воскресив.

Пегас    

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
1
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.