За послідовністю це друга книга із серії «Хроніки Нарнії». Опублікована вона у 1951 році, відразу ж після «Лева, чаклунки та шафи». До головних героїв книги відносять Пітера, Сьюзен, Едмунда, Люсі, котрі швидко поспішають на допомогу принцу Каспіану для звільнення Нарнії від тельмарінців.

Тематика книги – боротьба Добра та Зла, а також мужності та Віри. Сюжет книги має захопливий початок. Четверо дітей сідаючи в поїзд перенесені в Нарнію. Пройшло досить багато часу від їхнього повернення сюди. Пітер, Сьюзен, Едмунд та Люсі бачать зруйнований замок Кер-Парвель.

Під завалами замка знайшли скарбницю з лицарськими обладунками та королівськими речами. Про призов в Нарнію дізнаються від врятованого ними від тельмаринських солдатів гнома Трама. Гном розповів про зміни, які відбулися до їхнього прибуття: тварин, які розмовляють та чудесних істот  замінили тельмарці, що Нарнія управляється узурпатором, лордом-регентом Міразом, спадкоємцем якої є принц Каспіан.

Мераз має на меті успадкувати трон і володіти ним тільки як зволить Аслан. Гном Трам продовжує розповідати про нарнійці були розбиті та витіснені за межі, в ліс. Заборона порушується гномом – полукровкою, наставником, доктором Корнеліусом. Прикриваючись шкільними заняттями з Каспіаном, намагається розповісти всю правду. У Каспіана зріє мрія відродити стару Нарнію, натомість перешкодою стає новонароджений син дядька Міраза та Прунапрізмії. Міраз колись давно вбив батька принца Каспіана, а тому на цьому не зупинився.

Корнеліус допомагає майбутньому принцу тікати з палацу, в той час коли відбувалися торжества на честь анродження первістка Міраза. Прощаючись з Каспіаном вручає ріг королеви Сьюзан, який та ще колись залишила в Нарнії. Мандрування Каспіана завели його до густого лісу. Практично без свідомості, будучи поранений натикається на печеру, зустрічаючи жителів – двох гномів і борсука, що розмовляє. Не дуже дружелюбно сприйняли гостя в печері, думаючи що то один із тельмаринів, намірялися вбити, проте Каспіан переконав їх в тому, що є єдиним спадкоємцем королівського трону по праву, ніякий він не ворог, а справжній тиран осів в палаці.

Новини настільки обнадіяли їх, що вирішили допомогти Каспіану зібрати армію. За штаб слугують катакомби, які були викопані ще раніше навколо Кам’яного столу, де Білою чаклункою був вбитий лев Аслан. Необхідна була міцна армія проти Міраза. Терплячи поразку, Каспіан не втрачає надії і використовує ріг за призначенням і просить гнома Трама покликати підмогу.

Від небезпек і засідок тальмаринського війська дітей рятує Аслан, вивівши до пагорбу. Зі старих нарнійців не усі виявляють бажання аби трон посів Каспіан і повернувся Аслан, а тому запрошені чорним гномом Нікабріком Відьма з вовкулакою хочуть повернути Білу Чаклунку до Нарнії. Відбувається сутичка одних з іншими, доки туди не втручаються стародавні королі.

При зустріч із Каспіаном вирішують, що прийшов час звільняти Нарнію від Міраза-узурпатора, бо трон має посісти гідна людина, а не тиран.  В книзі чітко показана битва короля Пітера з лордом Міразою, усе це Каспіан викорситав аби дочекатися Аслана. Подих явленого Аслана пробуджує дерева, яких найбільше бояться тальмаринські війська. Нарнійці здобули перемогу, з волі Аслана Каспіан стає королем Нарнії. Тельмаринці не бажаючи перебуваючи під владою Каспіана були відправлені Асланом в той світ, з якого прийшли.

Чотири головні герої повертаються додому в Англію. Аслан пророкує неповернення до Нарнії Пітера та Сьюзен, оскільки вони вже дорослі. В одну мить усі опиняються на тому ж самому місці, в очікуванні поїзда. Едмунд схопився, відчуваючи, що загубив новий ліхтар в Нарнії.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.