По суті це одна із перших написаних книг із серії «Хроніки Нарнії». Книга вийшла у 1950 році. Цю книгу Клайв Люїс присвятив похресниці Люсі Барфілд.

У сюжеті книги йдеться про бомбардування Лондона і рятування чотирьох дітей: Пітера, Сьюзен, Едмунда, Люсі через друга сім’ї Певенс професора Дігорі Керка. Гра в хованки Люсі в шафі  розпочинається цікавою пригодою в королівство Нарнії, ознайомленням з фавном на ім’я Тумнус.

Між Тумносом і дівчинкою продовжується розмова про захоплення Нарнії Білою Відьмою і проголошення її королевою. Саме через неї завжди зима з відсутінстю Різдва. Хоч Люсі і доводила, що бачила, але їй нее вірив ніхто. Але потрапивши другий раз у Нарнію з Едмундом, хлопець дійсно переконався в цьому.

При зустрічі з Білою Відьмою, Едмунд потрапляє під спокусливу їжу та питання, після чого вона підпорядкувала його собі. Використовуючи благовидну пропозицію, віддає тому наказ аби він привів в замок дітей. Пізніше ті, що не вірили в Нарнію – потраплять до неї, знайшовши порожнім місце, звідки слуги білої відьми забрали фавна Тумнуса.

З дітьми зустрічається міністр Бобер, інформуючи їх про швидкий прихід Аслана. Цей прихід має розтопити довгу зиму, тоді правителями Нарнії стануть чотири людини, які скинуть Білу відьму. Едмунду вдається втекти  в напрямку замку королеви. Відьма Джадіс, розізлившись на хлопця, наказує закувати  хлопця.

Діти з Бобром як найшвидше йдуть до Аслана. На шляху зустрілись із Санта-Клаусом і отримали від нього подарунки: першому дістаються меч із щитом, другій – лук зі стрілами, ріг, третій – кинджал, чарівний напій соку вогняного кольору, каплі котрої достатньо для лікування ран. Діти благають аби Аслан допоміг спасти їм Едмунда.

Едмунд насправді не зміг зрозуміти своє неправоти. Стаючи зрадником, вважався власністю білої королеви. Для порятунку хлопця, Аслан жертвує собою. Біла відьма прийшовши ввечері вбила його. Відбувається воскресіння Аслана, збуваються пророцтва про невинного, який не є зрадником, про зламання стола і відступлення від нього смерті.

У битві наступного дня при допомозі Аслана  Пітер  досягає перемоги над Білою Королевою. Пітер удостоївся бути гідним честі короля Кер-Паравелу. Його правління триває п’ятнадцять років. Поруч з ним Сьюзен Великодушна, Люсі Відважна та Едмунд Справедливий. Вони не зуміли зрозуміти, полюючи на білого оленя якимсь у невідомий для них спосіб  потрапляють до Англії.

Книга під цією назвою поєднує у собі елементи як християнських мотивів та міфології скандинавів, стародавніх греків, кельтів. До прикладу, фавн відноситься до міфології Стародавньої Греції, Батько Різдво – англійського фольклору, жертва Аслана асоціюється з Ісусом Христом, який віддав життя за грішне людство, хрест заміняється кам’яним столом (використовується тільки у кельтських племен), Джадіс є уособленням диявола, може символізувати і Понтія Пилата, за наказом котрого і був розп’ятий Ісус Христос; Довга зима (у міфології скандинавів).

Добування їжі Асланом для воїнів після закінчення битви за Кер-Паравель є прямою паралеллю до Біблії, де вказується про чудо годування  Ісусом Христом п’ять тисяч народу.

Вказана вище книга була перекладена у 1978 році у російськомовному варіанті Островською, у 2002 – Восєдою, 2004 – Троїцькою. За прототип професора Керка автор взяв Керкпатріка. Імена дітей: Анни, Мартіна, Рози і Пітера були початковими, в книзі ж вони замінені. У 1990-х роках відбулася заміна імені Аслана на Арсалан.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
1
Я доволен
1
Любовь
1
Так себе
1
Глупо
1

Интересно почитать:

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.