Квітка на камені”, саме так описала це неймовірно красиве місто поетеса Леся Українка. Здогадалися? Так, мова йде саме про Кам’янець — Подільський. За кількістю історичних пам’яток це місто на 3 місці після Києва та Львова. Можна сказати що все місто – суцільний музей під відкритим небом. Тут кожна вуличка та камінчик має свою історію.

Перлиною, серцем міста безперечно є саме фортеця. Від величі та міцності цієї споруди захоплює дух. Стіни, які уособлюють міцність, майстерність та непереможність українського народу.  Фортеця занесена до списку світової спадщини ЮНЕСКО і входить до 7 чудес України. Глянувши на неї – відразу розумієш чому. Існує легенда, згідно з якою, турецький султан Селім, побачивши фортечні мури запитав: “Хто створив це диво?”, йому відповіли: “Сам Аллах приклав свою руку”, на що султан відповів: “Нехай Аллах його і забирає,” тоді Султан відступив, не завоювавши замку.

У фортеці є 11 веж, кожна з яких має свою назву. Побувайте у папській вежі де, за легендою, сидів народний герой Устим Кармелюк. Відповідно до легенди народний месник втік з вежі за допомогою мотузки, сплетеної з жіночих хусток. На території фортеці є боргова яма в яку кидали тих, хто заборгував гроші,  замкова криниця, глибиною 40 метрів. А щоб краще відчути замкову атмосферу  постріляйте з лука, викарбуйте власну монету на пам’ять.

Пройдіться фортечним мостом і обов’язково завітайте до музею замкових мініатюр, який знаходиться зразу ж в кінці цього мосту. Тут ви відчуєте себе немов Гулівер, Джонатана Свіфта, який опинився в дивовижній країні ліліпутів. Тут все реальне, лише зменшеного розміру. В цьому музеї ви побачите майстерно відтворені копії найвідоміших замків та фортець України: Хотинська фортеця, Підгорецький замок, Золочівський Замок, Замок Любарта та інші. Крім того звідси відкривається чудовий краєвид на фортецю.

Неймовірно величний костел Петра і Павла. Це єдиний випадок в Україні коли християнська архітектура поєднується з мусульманською. Туркам  настільки сподобався цей храм, що вони зробили його своєю головною мечеттю та побудували мінарет. Окрасою храму є тріумфальна арка в стилі барокко. При  храмі зберігається шедевр творіння рук видатного скульптора 19 століття Віктора Бродзького — пам’ятник Лаурі Пшздецькій. Трагічна доля цієї дівчини та її неземна краса навіки висічена у мармурі.

Ратуша, Смотрицький каньйон, довжиною 9 кілометрів, пам’ятник 7 культурам, Новопланівський міст, церкви, парк лебедів зі штучним водоспадом… Всього не перерахуєш. Одного дня безперечно буде замало щоб відкрити всі таємниці та побачити красу Кам’янця — Подільського. Тож обов’язково відвідайте це величне місто.

Пропоную вам пройти цікаву вікторину — “Стежками Кам’янця — Подільського.”

Богач Наталія.

Поделитесь эмоциями

Супер статья
3
Я доволен
1
Любовь
1
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.