Конкурс "Людина та людяність"

Чому це так

Чому це такЧи не кожного дня новини заповнені репортажами про вбивства, злочини і викрадення. Чи не кожний політик заявляє про проблему людяності та гуманізму в Україні та світі в цілому, але ніхто гостро і не поставить питання «ребром» , яка справді людяність в наші часи. Саме зараз це повинен зробити я? Тобто, мені з’явилась нагода хоча би прописати свої думки з приводу такої актуальної теми? Скажете, що важко? Побачимо.
Спочатку ми маємо розібрати, що взагалі таке «людяність». Це коли хтось поступається місцем в транспорті літнім людям? Ні, це повага. Це коли хтось подає милостиню нужденним? Ні, це співчуття. Так, що таке людяність? Якою вона була раніше, давно-давно? Хто нам допоможе розібратися в тому, чи змінилася з плином років людяність населення Землі?

Звісно ж, найстаріший кодекс прав і обов’язків людини – Біблія, а саме «Десять Божих заповідей», з яких я відібрав три найголовніших для даного есе, щоб повністю розкрити актуальне бачення слово «людяність» і вказати на те, як цих правил «дотримуються» люди. І Вам, дорогі читачі, я вкажу на сучасні проблеми толерантності і поваги до ближнього свого.

Заповідь шоста : « Не вбивай ». Так, ми дійсно дотримуємось цього правила. Але варто іншій людині лише промовити в голос, інакшу від вашої, думку – як ви вже ладні його вбити. Людство ладне вбити за улюбленого співака, героя чи книгу, бо з фанатизмом відносяться до всього цього. Чому це так?

Заповідь восьма : « Не кради ». Так, ми дійсно дотримуємось цього правила. Але варто людині з вадами зору попросити когось допомогти зняти гроші з його банківського рахунку через термінал – люди допоможуть, але знімуть грошей і собі. Чи навіть, побачивши гаманець в метро, думаєте, що людина побіжить його і віддасть кондуктору? Помиляєтесь, панове. Люди ладні почистити цей гаманець вщент. А раптом це загубила людина, якій потрібні саме зараз ці гроші на медикаменти? Раптом це були останні гроші батька багатодітної сім’ї? Чому це так?

Або ще один приклад, який вкаже вам на проблеми толерантності. Всі ми дотримуємося правила «Люби ближнього свого», але досить лише вашому родичеві вимовити те, що він нетрадиційної сексуальної орієнтації – як ви відразу починаєте ненавидіти його, відмовляєтесь від нього навіть як від особистості, наче він когось вбив чи зґвалтував. Люди можуть відверто в обличчя висміяти представника іншої від їх раси чи нації. Чому це так?
Актуальне бачення людяності – це толерантність, патріотизм і т.д. і підсумовуючи дане есе, я хотів би відповісти на всі «Чому це так?». Люди змінилися. В ногу з інформаційними технологіями і інноваціями, прийшло зло, ненависть і страх. Всі боїмось бути висміяними. Всі боїмось бути вигнанцями. Це неправильно. Боляче. Не по-людськи.

Люди, навіщо ви стали такими… ідіотами?

Дурицький Сергій

село Мазінки, Переяслав – Хмельницький район, Київська область

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать: