maidanДо написання  цієї   статті  мене  спонукав   державо – творчий процес, зумовлений  Революцією Гідності, яка  змінила  колосальний  хід у  новітній   історії  України.  І якби не Майдан, сформований   молодою  інтелігенцією  і  спрямований на  скинення  тиранії,  влади  Януковича,   то   ми  б надалі  опинилися  у тоталітарній системі.  Ми можемо  констатувати   факти  насилля  і терору  над  молодими  студентами  зі сторони  правоохоронних  службових органів, що  діяли  безпосередньо   за наказом  вище  стоячих  осіб.

Реальна картина цих подій    назавжди закарбується   у свідомості  багатьох українців.   В  захист  прав і свобод  людини   виступили    православна,  греко-католицька, римо-католицька, протестантська  церква із закликом  припинення  насилля та терору. Важливу вирішальну  роль  в об’єднані   молодої генерації   України    відіграла  Церква.  Оскільки  церква дала  друге    дихання   Євромайдану.     Варто  відмітити той факт,  коли   Михайлівський Золотоверхий  чоловічий  монастир  став лазаретом для   поранених,  а Лютеранська  церква  – прихистком для переслідуваних  диктаторською  владою  Януковича,  в той час  Києво – Печерська лавра   переховувала  озброєних  злочинців.   Мені  не вкладалося   просто  в голові, що  деякі з духовенства   МП   опустилися до такого низького рівня.

Варто зазначити,  що  ідея  «Новоросії» , яку   так прекрасно   змальовували у  рожевих   тонах    в Росії  є всього лише  утопією, а не реальністю.   Ті, хто  сміливо   виступив  проти  повалення  тоталітарної влади  Януковича  сьогодні захищають Східну Україну від  сепаратистів  і підісланих, найманих за  гроші  вбивць, на відмінну від  донеччан  та луганчан,  які  думають  нічого взагалі  не робити,  а отримувати  на халяву  їжу, зарплату  або пенсію від  української влади.  Якщо  вони виявляють  своє право бути  примисленими  до Росії, то нехай   збирають свої валізи і їдуть туди,  коли  на Україні  надто тісно.  Люди, у яких не все в порядку з головою  думають, що  їх  обігріє і захистить  Путлєр?   Нічого  подібного,  може  повторитися    доля  Абхазії, Нагірного Карабаху.

Негативним  впливовим  фактором  є   діяльність  РПЦ  – справжніх українофобів,  сіячів  розбрату  і ненависті  до України.  Наявним   елементом постає  маніпуцляція  українського суспспільства    зі сторони  «п’ятої колони».   То ж зауважмо, ідея  національного  патріотизму зародилася  на  Майдані  в Києві. І ми, українці  повинні ніколи не здаватися, але оптимістично  йти  вперед,  з вірою , правдою, силою   Божою   вміти захистити і відстояти    право на свободу і життя.  Недаремно  загинули наші  щирі патріоти,  названі  народом    України  «героями Небесної сотні».

Досі пригадую  слова   глави  УГКЦ  митрополита  Андрія  Шептицького:  «Патріот – це  не той, що  б’є  себе в груди і кричить на все горло про це, а той – хто тихенько щось  робить для своєї держави».    Так от,  саме  молода  генерація  стала рушійною силою  за  відродження   України,  виявивши  патріотизм  не публічно,  а  спокійно;  виступивши з мирним протестом, орієнтованим  до влади.    На превеликий жаль  її представники так і не почули   того, що говорив  народ.   І відповідно  такий  жест зі сторони  керівництва  при владі  закінчився   перемогою  церкви і  майданівців.  Стало  відомо, що   друком  вийшла    книга під назвою   «Майдан і Церква», яка  описує  хроніку  подій, що  пов’язана   з  Революцією  Гідності.

Богдан  Стрикалюк