Головним атрибутом Осіріса є корона, обрамлена з боків двома пір’ям. Також постійними атрибутами цього бога є скіпетр, намисто і батіг. Але є і рослини, які вважаються атрибутами бога Осіріса. Це лотос, виноградна лоза і дерево. Стихіями Осіріса є вода і земля, а головним кольором — зелений. Усі свята, присвячені Осірісу, відзначалися в жовтні і листопаді. Найвідомішим святом в честь Осіріса є Мемфіс.
Осіріс вмирав два рази. Ісіда його воскресила, щоб зачати Гора і жити далі. Але підступний Сет знову знищив Осіріса і так, щоб Ісіда нічого повернути не змогла. За різними версіями Осіріса вбили по-різному. За однією версією він був розчленований, за іншою втоплений в водах Нілу в саркофазі. Але і в тій і в іншій версії Ісіда знаходить останки Осіріса. Воскрешає його, народжує сина Гора. Потім в обох версіях Сет вдруге вбиває Осіріса, розкидавши його останки по всьому світу. Відважна Ісіда знову їх знаходить і ховає, ховає від злобного Сета і виховує сина далеко від світу богів.
Воскрес в потойбічному світі завдяки своєму синові Гору, і став там суддею, а також правителем. Саме він визначає подальшу долю померлого. Навіть воскреснувши, Осіріс продовжував творити добро. Саме Осіріс вирішував, куди відправиться душа померлого: в рай чи в пекло. Він зважував на терезах кількість добра і зла, скоєного цією людиною.
Іван Гудзенко