Нефертум – цікаве і важливе божество. Воно з’являється багато де і має різні прояви. Нефертум – бог Єгипетських духів, протегував парфумерам і захищав фараона, весь Єгипет від ворогів.

Нефертум дуже залежить від чарівного лотоса. Часто квітка називається «Величезна квітка лотоса»,  яка з’явилася  від Нун. Нун – богиня, протегує воді і річкам. Вночі квітка закривається, а на світанку ловлячи  промені сонця, знову відкривається і оживає. Промені сонця для єгиптян – це атрибут нового дня і переродження. Згідно священним описам – Нефертум, народився з лотоса. Він шанується нарівні з богом сонця і води. Адже вони дуже пов’язані між собою.

Нефертум дуже войовничий бог. Його асоціюють з світанком. Він розганяє хмари, темряву і дарує новий день всім істотам. Він син богині Сехмет. Богиня, часто зображувалася з головою левиці. Саме від матері Нефертум отримав войовничість, силу, спритність, безстрашність.

У такому образі він з’єднався з жахливим богом Махесом. Цей союз захищає фараона від ворогів. Нефертум має вигляд юнака чи дитини, яка сидить на лотосі. Часто носить різні священні головні убори. Один з них у формі лотоса з пір’ям, кола, синього або золотого лотоса.