Представник культурної ранньої епохи Відродження, видатний флорентійський скульптор, живописець, вчитель Леонардо да Вінчі.

Народився на межі 1435-1436 років у такій країні як Флоренція. Великий Леонардо да Вінчі практикував ювелірну справу у Верроккіо. Проте  коли запит на ювелірну роботу впав, Андреа обирає декоративну різьбу та темперний живопис. З 1461 року – проводить декоративні роботи в Орвєто. Займається прикрашанням собору цього міста.

Автору належить відома картина «Мадонна з Младенцем» (золоті вишивки, розкішні дорогоцінності костюмів того чи іншого персонажа є прямим нагадуванням художнього ремісництва). З 1463 -1470 років – на замовлення Флорентійського собору працює над  предметами богослужбового вжитку: оздоблення дорогоцінних облачень (на жаль ні одна з них не зберіглася), виготовлення бронзового канделябру та позолоченої кулі,  працював також над вінчальним купольним світильником.

Андреа дель Верроккіо

З 1465 року – автор роботи по створенню надгробного каменю для Козімо Медічі, вловлює та втілює в життя герцогське бажання увіковічення його імені. Знайшов покровителів зі сторони династії Медічі. Йому приписують низку робіт, зокрема «Запевнення  Фоми» (1463-1487роки),  флорентійська церква в Орсанмікеле (роботи в ній з 1467 по 1483 роки). З 1469 року – ведуться скульптурні роботи над виготовленням гробниць П’єро  та Джованні Медічі.

В період 1469, 1471 та 1475 років – працює над виробленням ескізів обладунків лицарського турніру, які замовив Лоренцо Медічі. З 1476 року – йде робота над бронзовою статуєю Давида, потім – ще однією скульптурною композицією «Хлопчик з дельфіном» (фонтан біля вілли Медічі, містечко Кареджа);  виготовив мармурову чашу для церкви Сан Лоренцо (Флоренція) та зробив гробницю кардиналу Ніколло Фортегуеррі (Пістойя).

З 1470-1480 – х років його художня майстерня стає відомою на всю Флоренцію. Окрім Ботіччіні, де Креді, в майстерні проводилася робота Перуджіни, Сіньйорелли, ді Сімоне. З 1482 року – поїздка у Венецію з метою виконання робіт кінської статуї кондотьєра Бартоломео Коллеоні. Роботи по статуї, проекту фонтану, замовленого угорським королемне були реалізовані через швидку смерть майстра Верроккіо 1488 року.

Венеція поховала видатного майстра Андреа дель Верроккіо.  Його праці є справжнім шедевром, унікальністю тієї доби  і живуть у людській свідомості.

Пегас