Аль – Газалі


Аль- Газалі
один із найвидатніших  арабських богословів та філософів середньовічної епохи. Аль- Газалі  став основоположником теорії суфізму. Саме він вивів основні постулати суфійського вчення.

Народився Аль -Газалі в 1058 році в іранському місті Тус. Його сім’я жила за межею бідності. Коли Аль-Газалі було шість років помер його батько. За навчання молодого Аль – Газалі узявся суфійський друг покійного батька.

Після декількох років Аль – Газалі відали навчатися до міста Нішапур.  У Нішапурі Аль -Газалі активно вивчає античну філософію, студіює праці Арістотеля, вивчає риторику,астрономію, медицину, та математику. Крім вивчення провідних тогодішніх наук, Аль-Газалі робить перші спроби у тлумаченні суфійського вчення. Після недовгого навчання в місті Нішпур молодого Аль-Газалі помічає сельджуцький великий візир Нізам аль-Мульк. Нізам аль – Мульк забирає молодого  Аль – Газалі на державну службу Багдад, де той стає авторитетним радником та богословом тогодішнього сельджуцького Шаха.

У 1092 році помирає покровитель Аль-Газалі великий візир Нізам аль-Мульк.

В 1095 році Аль-Газалі покидає державну службу придворного богослова в Багдаді та відправляється у Хадж до головних святинь ісламу Мекки та Медини. Після завершення паломництва Аль – Газалі починає вести відлюдницький спосіб життя він повністю відрікається від життєвої суєти та перебуває у постійних моливах. Саме у цей період відлюдництва Аль – Газалі формує головні постулати суфійського вчення.

У 1106 році Аль – Газалі повертається до викладацької діяльності у Нішпурі. У Нішпурі Аль-Газалі розпочинає викладати основи суфійського вчення. Саме тут Аль-Газалі вперше оприлюднив основні постулати філософії суфізму. І як недивно не отримав ніякої критики зі сторони мусульманського духовенства.

19 грудня 1111 року великий суфійський філософ та богослов Аль – Газалі помирає у місті Тус.

Ігор Дмитрук

Магістр релігієзнавства

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Пошук
Дмитрук Игорь о появлении и трансформации мистицизма

Рубрики
Ми у Facebook
Обсуждение (Последние комментарии)