Ібн Хальдун


Ібн Хальдун
один із перших філософів соціологів,один із найяскравіших мусульманських філософів.

Народився Ібн  Хальдун 27 травня 1332 році в Тунісі. Походив із родини уроджинців  із іспансько-арабського міста Андалусія. З раннього віку відзначався любов’ю до вивчення математики,астрономії , мусульманської теології,та філософії.

З 1351 року Ібн  Хальдун стає придворним філософом у туніського султана Абу-Інана.

У 1362 році Ібн  Хальдун був змушений покинути Туніс та переїхати до Іспанії, через постійні інтриги й султанському палаці. У Іспанії Ібн Хальдун написав логіко-філософський трактат. Окрім філософії Ібн Хальдун займався політичною діяльністю у Гранадського султана, який доручив йому вести переговори про мир із королем Кастилії доном Педро.

В 1382 році Ібн Хальдун переїджає  до Єгипту, де стає професором у Каїрському університеті. Через декілька років Ібн Хальдун  стає головним Кадієм (Кадій шаріатьський суддя) у Каїрі.

В 1400році Ібн Хальдун стає верховним Кадієм єгипетського султанату.

Окрім філософської та релігійної діяльності Ібн Хальдун увійшов в історію мусульманства, як один із провідних істориків арабської історії.  Його книга «Велика Історія»  стала основним джерелом історії арабських країн від початку існування ісламу аж до його часів.

17 березня 1406 році Ібн Хальдун помирає у Каїрі.

Ігор Дмитрук

Магістр  релігієзнавства.

Коментування закрито

Пошук
Рубрики
Ми у Facebook