Бог Ах Пуч згідно міфів майя є богом мертвих істот,смерті і королів пекла. Шибальба (пекло) у майя знаходилася під землею. Назва походить від слова xibil (зникати). Як вірили племена майя, боги Шібальби вражали людей хворобами. Шибальба була створена сповненою великих небезпек. Дорога в неї була важкою, треба було перетинати три річки, які заповнені скорпіонами, кров’ю, гноєм. Потім подорожній потрапляв на роздоріжжі чотирьох доріг.

Ах Пуч  — бог смерті у міфології майя

Після всіх випробувань, мандрівник поставав перед владиками Шібальби, біля яких сиділи опудала. Подорожній, помиляючись, вітав ляльок, це повинно було його принизити. Йому пропонували сісти, замість лави на розпечену плиту. Такі розваги з гостями були у владик Шібальби перед відправленням їх на смертельне випробування. Ах Пуч асоціюється зі смертю, ототожнюється з розкладанням тіла і пов’язаний зі станом недавно померлих. Він є втілення розпаду, з’являється у формі скелета. Зображення міфологічного бога відбувається з черепом на тому місці, де повинна розташовуватися голова. У класичний період майя, Ах Пуч зображувався з головою сови.

Голова каймана служила йому головним убором. Кайманів ще називали очковикі. Це невеликі алігатори, що досягають в довжину двох метрів, і вагою приблизно до сорока кілограм. У перекладі «кайман» означає «крокодил», що мешкає в Центральній і Південній Америці. Ці тварини не мають нічого спільного з чорними (Melanosuchus) і гладколобимі (Paleosuchus) кайманами.

У різних версіях зображення бога мертвих виглядає по-різному. Загальне, що їх пов’язує це великі плями на тілі, чорного кольору. Ці плями є трупними, що з’являються після закінчення періоду життя і символізують гниття тіла. Бог зображений з великим, роздутим животом, який іноді покритий гниючою тканиною. У його волоссі можна помітити кістку людини. Богів, які уособлюють смерть, у майя було безліч. Залежно від племені, імена богів відрізнялися один від одного. Згідно з переказами, боги існували в підземеллях, їх число дорівнює дев’яти. Відповідно, вигляд на іконографікі у них був різний. В основному, згадуються у майя Кумхав, Кісін, Кікшік і т.д.