Смішні Боги

КАРАНТИН, РЕЛІГІЯ ТА ПАРОДІЯ

Всесвітній карантин, так чи інакше, зачіпив всі сторони людського життя. Цей тягар не обминув і релігійні організації. Одначе, на всій картині «Світ Пандемії», пропоную подивитися на штрихи релігійної сатири.

Всеукраїнська релігійна організація «Велосипедна Церква України» (ВРО «ВЦУ»). Київський підприємець Олексій Кушка об’явив себе велопастором. Велосипедні «богослужіння» мають проводитися в мережі його власних веломагазинів (veliki.ua).  Але це оф-лайн, а от для онлайн «церемоній» передбачений відповідний сайт (http://shop.veliki.ua). Згідно сторінки спільноти в Facebook (www.facebook.com/ukrainian.bicycle.church), Велопастор Олексій подав заяву на офіційну регістрацію «Велосипедної Церкви України». У своєму офіційному зверненні вело-церква коротко виклала свої завдання: «Наша місія нести світле, велосипедне майбутнє в голови та серця людей. Просвітлювати їх та наставляти на велосипедний шлях. У звязку з цим, пропонуємо — доєднатись до нас у ці складні часи для держави, для її громадян. Помолитися за здоров’я керівництва держави, міст, селищ, установ, наших рідних та близьких». Також потенційна релігійна організація шукає представників вело-релігії по всій Україні, а саме велоприхожан, велоєпископів та, в часи гендерної рівності, велоєпископінь.

Велопастор Олексій заявляє, що «Релігії вже 203 років, а от церква нова, сучасна і відкрита до діалогу із прихожанами». До останніх звертаються із привітанням «Алюмінь!» та просять звертатися до Папи Рамського. Плануються свої ритуали: так при покупці велосипеда буде проводитися помазання маслом, а герметик буде використовуватися для причащання. А тримати ланцюг брудним є гріхом, який треба очистити. Святим днем для веловірян стане 19 квітня, так званий День Велосипеда, коли вперше було описано ефект від ЛСД.

КАРАНТИН, РЕЛІГІЯ ТА ПАРОДІЯ

Релігійна організація «Братство Лисих». Тернопільський підприємець Тарас Ковальчук планує перелаштувати свій бізнес під «релігійні» заклади: хостел перетворюється в монастир, ресторан «Леліві» — в трапезну, а клуб «Лисий» — в храм. Зокрема 12 листопада 2020 року десяток однодумців проголосили про створення однойменної організації та затвердили її статут. Згідно сторінки бізнесмена в Facebook  (www.facebook.com/kovalli.in.ua), вони посилаються на право свободу світогляду та віросповідання, а саме на статтю 36-ту Конституції України. І тому на вихідні дні бізнес-об’єкти стають «сакральними» закладами. Також у фейсбук-зверненні присутні заклики: «… ми пропонуємо паломницькі тури у Тернопіль, навіть на вихідні!
Лисий це не зовнішній вигляд — це стан душі!
Ну, і ми не уточняємо, хто де Лисий!». На кінець, приклади релігійної сатири на прикладі «Братства Лисих»: клієнти називають власника пастором; відвідувачів називають паломниками та прихожанами; навіть обігрівачі на терасі стали «священним вогнем».

КАРАНТИН, РЕЛІГІЯ ТА ПАРОДІЯ

Церква Здорового Тіла (пол. Kościół Zdrowego Ciała). В польському місті Кракові на базі фітнес-клуба була створена однойменна релігійна община. Ідея належить менеджеру Atlantic Sports Fitness Марті Ямроз, яку і вона озвучила 16 жовтня в фейсбук-сторінці закладу (www.facebook.com/atlantickrakow). Тренери Олек Госья набуває статусу «Просвітлений», а Чигодна Госья наділений званням «Преподобний». Прихожани мають звертатися до тренерів не інакше, як «Рада Старійшин». Відвідувачі, в свою чергу, стали членами релігійного зібрання. Девіз нової «релігії»: «Фітнес – релігія. Спортзал – склеп. ». Вже на перші «унікальні релігійні заходи» 300 осіб побажали приєднатися до «Церкви», але прийшло близько десятка. Одначе, вже 20 жовтня, після візиту поліції фітнес-центру прийшлося офіційно відмовитися від «релігійної» затії. Але останні пообіцяли спробувати продовжувати «сакральну» ідею після пандемії.

КАРАНТИН, РЕЛІГІЯ ТА ПАРОДІЯ

[Символ Церкви Здорового Тіла]

P/S Пояснення даних, на перший погляд абсурдних, дій лежить у прагматичній площині, а саме у сильному бажанні обійти карантинні обмеження під виглядом релігійної організації. Хоча від власників лунають заклики про врятування бізнесу від вимирання та збереження робочих місць. Адже культи мають переваги над комерційними організаціями під час пандемії. Тому, цілком передбачувано, що метаморфози бізнесу в «релігію» будуть спостерігатися і надалі.

А от у Аргентині відбулося прямо навпаки: там влітку бари були дозволені, а релігійні заходи — ні. Як наслідок, протестантський пастор Данієль Катанео відкрив «Бар Поклоніння», де на підносах офіціанти подають Святу Біблію.

Дмитрук Андрій

Джерела:

https://varta1.com.ua : “Братство Лисих”: власник ресторанів переробив заклад під храм;

https://thepage.ua : В обход карантина: «Братство лысых» проработало оба выходных;

https://itsmycity.ru : В Польше фитнес-зал переименовали в «Церковь здорового тела», чтобы его не закрыли на карантин;

https://sport.onet.pl : Krakowska siłownia stała się sklepem i Kościołem Zdrowego Ciała. Wzbudziła zainteresowanie policji;

https://aspi.com.ua : Киевский предприниматель, чтобы обойти карантин, объявил себя велопастором «Велосипедной церкви Украины»;

de.kiev.vgoroua : «велосипедная церковь украины»: чтобы узаконить работу магазина в карантин, киевлянин создал новую религию;

https://reporter-ua.com : В Аргентине пастор открыл церковь под видом бара.

 

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
2
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Смішні Боги