Сюди приходять з молитвою для вирішення щоденних проблем, звертаються при потребі. На цьому місці відбуваються непоодинокі випадки зцілень хворих, молитви до Паїсія дуже допомагають. А тому жителі гори Афон вшановують і дбайливо ставляться до цієї святині. Паїсія Святогорця зараховано до лику преподобних православної церкви.
Арсеній Езнепідіс народився влітку 1924 року к невеликому каппадокійському поселені Фараси, в грецькій родині. Батьки ще немовлям перевезли його в Грецію, поселившись у містечку Коніца. В Коніці Арсеній здобуває свою першу початкову освіту. З дитинства бажав бути подвижником. Почав читати Життя Святих, прагнув наслідувати християнський подвиг з вірою та молитвою. Перебував у безперестанній молитві, намагаючись вдосконалювати у собі християнські чесноти — любов та смирення. У молодому віці займався ремісницькою справою, щоб стати подібним на Ісуса Христа.
У зв’язку з Громадянською війною в Греції 1944 -1948 років Арсеній отримав повістку в діючу армію, в якій здобуває спеціальність військового радиста. В армії прослужив три роки, захищаючи Батьківщину. Тут продовжує християнське подвижництво, від усіх відрізняється відвагою, самопожертвою, високою моральністю християнина. Після військової служби приймає чернечий постриг з іменем Паїсій.
Чернець Паїсій звершував свій християнський подвиг на Святій горі Афон, потім на горі Сінай. Проводив своє життя у безмовності, повністю доручивши його Богу. Часто до старця Паїсія приходили люди з вирішенням своїх життєвих проблем, отримували настанову та душевну розраду, зцілення, заспокоєння серця.
Від обличчя старця випромінювалася Божа благодать. Паїсій Святогорець забирав увесь людський біль на себе. 12 липня 1994 році після перенесення тілесних страждань відійшов до Бога. Мученицькі страждання він вважав більш корисливими від попередніх подвижницьких подвигів життя. Помер неподалік від Салонік, похований в Свято-Іоано-Богословському монастирі поселення Суроті, відразу за вівтарем.
13 січня 2015 року, розглянувши та вивчивши факти, свідчення очевидців про чудесні зцілення, Синодом Вселенського патріархату було винесене рішення про канонізацію схимонаха Паїсія Святогорця (Агіорита) та вшанування пам‘яті святого 12 липня за новим календарним стилем.
Богдан Стрикалюк