Філософія

Життя та філософія Зенона

Біографія Зенона

Зенон з Кітіона (грец. Ζήνων ὁ Κιτιεύς, бл. 334-262 рр. до н.е.) — давньогрецький філософ, засновник стоїцизму.

Зенон народився на Кіті в Кілікії (нині Туреччина). Походив з родини купців, і сам також працював купцем до того, як почав вивчати філософію. Після знайомства з філософом Крейтоном з Фасосу, Зенон зрозумів, що його справжнє покликання — вивчення філософії.

Життя та філософія Зенона

Заснував школу стоїцизму в Афінах близько 301 р. до н.е. та протягом багатьох років викладав свої філософські ідеї. Його учнів були чоловіки та жінки різного стану та соціального положення.

Філософія Зенона

Філософія Зенона з Кітіона — базується на твердженні, що єдиним джерелом знання є розум. Він вважав, що всі люди мають вроджену спроможність розуміти природний закон, який регулює Всесвіт. Зенон  був переконаний, що ця спроможність дає людині можливість розуміти моральність та етичні норми.

Зенон вважав, що щастя можна досягти лише тоді, коли людина живе відповідно до природного закону. Він прагнув до розуміння світу через розумове пізнання, а не через зовнішній світ. За Зеноном, щастя полягає у моральному вдосконаленні та усвідомленні своєї місії в світі. Його філософія передбачає зовнішню рівновагу, беззастережну повноту морального контролю, душевну спокійність, стійкість, справедливість і благородство в мірі добродії і інші риси стійкості характеру.

Зенон також прагнув до розуміння світу через розумове пізнання та бачив всіх людей як частину загального раціонального порядку Всесвіту. Його філософські ідеї впливали на розвиток моральної філософії, а також мали великий вплив на римську філософію і культуру.

Філософія Зенон з Кітіона вважається однією з найвпливовіших філософських шкіл давньої Греції та пережила багато пізніших переосмислень .

Головними принципами стоїцизму за Зеноном, були відмова від зовнішніх благ та пошук моральної чистоти, самовдосконалення та усвідомлення своєї місії в світі. Він прагнув до розуміння світу через розумове пізнання та бачив всіх людей як частину загального раціонального порядку Всесвіту. Його філософські ідеї впливали на розвиток моральної філософії, а також мали великий вплив на римську філософію і культуру.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
1
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Філософія