Народився в 353 році нашої ери в місті Тагаста. Коли юнакові виповнилося 17 років, він почав вивчати риторику в Карфагені, а також вів розгульне життя. Потім він став працювати в Римі вчителем красномовства, а після в Мілані прийняв християнство під впливом святого Амвросія. Повернувшись на батьківщину, почав жити в абсолютній самоті, але незабаром був висвячений у єпископи.
Його ім’я прославилося на всю західну церкву. Загинув в 430 році в місті Гиппон, де відбувалася облога міста вандалами. Був зарахований католицькою церквою до лику святих.
Творчість Аврелія Августина поділялася на кілька етапів:
- Перший етап характеризувався сильним впливом античної догматики. До цього періоду належать такі роботи, як:
- «Про життя блаженне»
- «Монологи»
- «Про кількість душі»
- «Про вчителя»
- «Про істинну релігію»
- «Про вільну волю»
- Другий етап характеризується проблематикою, пов’язаною з церквою і релігією. До цього періоду відноситься:
- «Про книгу Буття»
- «Сповідь»
- Третій етап включав в себе роботи, що містять у собі відповіді на питання про створення світу. За цей період було написано всього дві роботи:
- «Перегляди»
- «Про град Божий»
Одними з найвідоміших вважаються такі його твори, як: вже перераховані вище «Про град Божий», «Перегляди» і «Сповідь», а також «Про трійцю» та «Про вільну волю».
Крім усього цього, Августин Аврелій надавав величезний вплив на формування і розвиток християнства. Вплив його проповідей був відчутний у всій західній церкві. Він залишив після себе безліч робіт, які також вплинули на вчення в протестантизмі (лютеранство і кальвінізм).
Об’єктами вивчення Августина Аврелія були відносини між людиною і божеством.
В честь цього чудового філософа також названо літературну течію — августинізм. День Августина Аврелія відзначається як католицькою, так і православною церквою.
Іван Гудзенко