Патанджалі йогою є тренувальна система, яка ґрунтується на шляху йоги, якої навчає нас Йога Сутра. Але в ній ніде не йдеться про Хатху-йогу, описану практику – стан йоги і що власне далі робити. Існуюча  традиція передбачає передачу від майстра до учня, проте втратила свій сенс, за відсутності учнів після Патанджалі. Про самого майстра нам мало чого відомо.

Патанджалі написав класичну працю  про йогу з використанням дороговказника недослідженого світу, із заглибленням у нього практика йоги на шляху звільнення обумовленого сприйняття.

Можливо така «зоряна карта» стає Інститутом йоги Патанджалі та його міжнародної федерації. Основоположником Інституту виступає Джітера Дас, який має двадцятирічний стаж, закінчив індійський університет із вивчення йоги, має науковий ступінь доктора філософії. Така федерація є розгалуженою організацією, яка готує інструкторів з йоги в різник світових країнах. Особливість методу полягає в тому, щоби  слідувати першоджерелу –класичному трактату про йогу. За поясненням Даса, насправді йога вже не стає популярною, а спрощується фізичною культурою.

Кожним інструктором щось вноситься, від змін назви асану до закінчення невірного виконання. Чимало слідували цій традиції. В тім знайомі ті, які зуміли отримати знання в індійських університетах. Процес навчання характеризується навчанням класичного стилю йоги, описаному в санскритському тексті та сутрі. Після отримання основи, вчителем виходять у великий світ зі створенням власних стилів та шкіл, але з однією основою. У зайняття Патанджалі входить вивчення йогічного принципу, котрий сповнений дихання, засвоєння основної та компенсованої пози хатхи-йоги, бандхи, мудри, пранаями та медитації.

Йогічні заняття Патанджалі   ціле направлені на покращення стану поясниці. Той, що практикує гнучкість та рухомість спини покращує самопочуття з продовженням молодості. З допомогою регулярної практики, м’язи стають еластичними та зв’язка тіла, відновлюється нормальна робота внутрішніх органів та систем організму. Той, що практикує,  досягає  здоров’я та внутрішньої  гармонії, заглиблюючись у такий стан, при якому розум  не може вже ганятися за об’єктом  почуттів  із різноманіттям  відчуття. З усвідомленням власної самодостатності,  людиною розкривається нова творча здатність, якою наповнюється сенс кожного моменту життя.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Інтерв'ю

Інтерв’ю з Мехметом Ференджі головою Стамбульського фонду культури і науки на тему : Хто такий Саїд Нурсі і що таке «Рісале- і Нур» ?

Шановні читачі порталу «Філософія і Релігієзнавство», пропоную вам прочитати інтерв’ю з головою Стамбульського фонду культури ...
Релігія

Релігія і наука

Що спільного і відмінного між цими двома поняттями, і чи існує взаємозв’язок між ними.  Як ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.