Євангеліє від Марії відносять до апокрифічних текстів. Датують його V століттям. Збережений рукопис з цим текстом був виявлений ​​в кінці 19 століття, написаний він  коптською мовою. У цьому рукописі були ще виявлено інші апокрифи. Цей текст був виданий в 1955 році .

Досі не відомого хто автор цього тексту. Найчастіше автором називають Марію Магдалину, адже вона бачила розп’яття Ісуса, була свідком його воскресіння, супроводжувала його. Але дати написання цього Євангелія не збігаються з її життям. Зробити остаточний висновок хто ж автор Марія Магдалина або Марія мати Христа поки не можливо.

У знайденому папірусі немає кількох фрагментів, повної картини оповідання немає. Ісус веде розмову з апостолами, імовірно, про те, що таке матерія і гріх. Потім він йде, його послідовники виявляються розгубленими і стурбованими. Марія намагається їх втішити і підбадьорити. Петро попросив її поділитися мудрістю, отриманої від Христа. Вона розповіла про розмову з Христом в уявленні. У розмові з учнями Христос говорить, що людину складається з  душі, духу і третя складова, яка перебуває між ними, і це дає людині здатність до видінь. Подальший фрагмент рукопису відсутній. Далі Марія каже про сходження  на неї Одкровення. Апостоли Андрій і Петро негативно ставляться до слів Марії, але після підтримки Левія відносяться до неї і її словам прихильніше.

Основна думка цього тексту — люди грішать від невідання себе, своєї природи, врятувати душу можна досягненням пізнання себе, долаючи тілесні пристрасті. Автор тексту  намагається застерегти тих, хто бреше своїм послідовникам. Кожен повинен намагатися знайти в своїй душі справжню людяність, так він знайде внутрішній спокій і зможе врятувати свою безсмертну душу.

Іван Гудзенко

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Іслам

Аліди. Хто такі аліди?

Аліди — ісламська община, що походить від четвертого мусульманського праведного халіфа Алі (правління 656–661). Вони ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.