Дослідники визнають, що важко змінити рутину, коли ми заблоковані через пандемію коронавірусу.

Нове дослідження, опубліковане в журналі Nature Neuroscience, виявило зв’язок між нашим фізичним середовищем і тим, де ми відчуваємо  себе щасливими. Метою дослідників було з’ясувати, чи приводить різноманітність повсякденних переживань до більш позитивного емоційному стану. Для цього дослідження науковці відстежували учасників за допомогою GPS протягом 4 місяців. Учасникам було запропоновано за допомогою текстових sms  повідомити, чи відчували вони за цей час позитивні або негативні емоції.

Дослідники виявили, що в дні, коли люди мають більше різноманіття в  своєму місцезнаходженні, вони повідомляли про те, що відчувають позитивні емоції, такі як «збуджений«, «щасливий«, «розслаблений» або «сильний«. Потім дослідники хотіли дізнатися, чи буде цей зв’язок між варіаціями розташування і емоціями якимось чином пов’язана з діяльністю в мозку цих людей.

Учасникам були зроблені МРТ мозку. Дослідницька група виявила, що у тих, у кого найбільш сильний зв’язок між різними переживаннями і позитивними почуттями, також більш сильний зв’язок між мозковою активністю в гіпокампі. Однак під час пандемії, коли ми більшу частину часу практикуємо фізичну дистанцію, може бути важко пересуватися і шукати нові враження. Експерти стверджують, що можуть бути й інші способи досягнення тих же переваг за рахунок унікального і різноманітного досвіду.

Вони пропонують робити щось нове, будь то переїзд на нове місце або проживання будинку і пробувати те, чого ніколи раніше не робили. Розрив зі звичайною рутиною, будь то фізична зміна місця розташування або розумові зміни, може створити новизну і поліпшити мозкові ланцюги, які поєднують в собі нові переживання з відчуттям щастя.

Іван Гудзенко

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.