У 1762 році Леопольд Моцарт поїхав зі своєю родиною у турне по європейськім містам. Амадей у свої шість років володів інструментом настільки професійно, що міг самостійно виступати на концертах. Ганна Марія гарно співала та володіла грою на піаніно. Публіка залишалась повністю приголомшеною неймовірними здібностями «диво-дітей». Турне продовжувалось три роки та принесло родині нечувану славу. Під час турне родина рік прожила у Лондоні, де юний музикант випадково зустрівся з Іоганном Християном Бахом. Бах подарував маленькому генію багато порад і уроків.
У чотирнадцятирічному віці Вольфганг Моцарт відвідав Італію, де показав свій феноменальний талант композитора та піаніста. Папа Климент XIV, зворушений талантом юного композитора, нагородив Моцарта католицькою відзнакою «Орденом Золотої шпори».
З 1773 року по 1777 Моцарт служив придворним музикантом при Зальцбурзькому Дворі. Він створював музичні твори в різних жанрах, був успішним музикантом, але отримував зовсім крихітну заробітну плату і не мав можливості складати опери. У 1777 році він переїхав до Парижу разом з матір’ю, служив органістом у Версалі. Але у 1778 році матір Вольфганга Моцарта померла і він вимушений був повернутися у Зальцбур. У 1781 році композитора запросив до Відня принц-єпископ Коллоредо, але їх співпраця була досить невдалою і Моцарт виступає як самостійний піаніст. У 1782 році композитор одружується з Констанцією Вебер. У пари народилось шість дітей, але залишились живими тільки двоє.
У 1784 році Моцарт увійшов до масонської ложи і переїхав до Домгассе, де прожив три роки. У 1778 році Моцарт став «камерним композитором » імператора Йозефа ІІ.
5 грудня 1791 року Іоанн Вольфганг Амадей Теофіл Моцарт помер. Був похований у Відні на кладовищі Святого Марка. Композитор залишив після себе більше ніж 600 творів, найвідоміші з яких меса «Реквієм», опера «Борг першої заповіді», опери-серіа «Милосердя Тита», «Цар-пастух», опери-буфа » Удавана простачка», «Так чинять усі», «Дон Жуан», зінгшпілі «Чарівна флейта», «Директор театру» та інші.
Оксана Тимчук