Вакх був адаптований з грецького Діоніса і поділився міфологією з римським богом Лібером. Він був богом не тільки вина але і перш за все, відомий як бог землеробства, а також був пов’язаний з родючістю і розгулом. Що стосується сільського господарства, його зображували як бога дерев і лісів, і його часто шукали, щоб допомогти вирощуванню садів. Його зв’язок з вирощуванням винограду не обмежувався тільки навесні, але він також був важливий під час осіннього збору винограду. Вакх залишається найвідомішим сьогодні за його зв’язок з вином.
Він по черзі зображується як молодий, стрункий, довговолосий хлопець або літній бородатий чоловік. Він був завжди готовий до вечірки з супроводжуючим виноградним гроном, винної чашкою і стильною короною плюща на голові.
У нього були знамениті батьки. Вакх був сином бога Юпітера і принцеси Семели, що робило його єдиним богом, народженим від смертної матері. З Вакхом в її утробі Семела була вбита полум’ям, побачивши Юпітера в його божественній формі. Це було заборонено для смертних. Юпітер швидко приставив Бахуса до стегна і переніс його. Таким чином, Бахус, як кажуть, народився двічі і придбав безсмертний статус. Вакх знаходився під опікою Меркурія, посланника богів і покровителя торгівлі. Коли він виріс, він відкрив для себе культуру винограду і як дізнався перетворити виноград на вино.
Бахусу приписують відкриття вина, і він ніс чарівну паличку, відому як «Тирс»: стовп кропу з шишкою на кінці. Його послідовники були відомі як менади, а чоловіки були сатирами. Вони носили шкури леопарда і несли ялинові гілки, обвиті плющем (ознакою довголіття). Вакха часто супроводжували сатири, чоловіки з козоподобнимі рисами, звичайно зображуваними з ерекцією, і жінки-менади, також звані Вакхами, зазвичай зображені в п’яному танці.
Іван Гудзенко