ЕСЕІсторія філософії

УЯВА – філософський погляд

fantaziyaЗараз ми торкнемося проблеми уяви. Саме вона на нашу думку допомагає людині відділитись від зовнішнього світу в свій внутрішній світ, щоб винести з нього якусь оновленість і направити її в об’єктивну реальність.

Вважають, що уява притаманна лише людям мистецтва, але як може існувати наука без неї? Хіба можливо створити новий винахід чи теорії не уявивши її в своєму розумі .

Важливо сказати, що уява перш за все часто випереджає якесь наукове відкриття. Наприклад «промені світла», які розплавляють метал були придумані фантастами і лише згодом вони з’явилися в об’єктивній реальності.

Тому на нашу думку треба погодитись з тим, що науки не може існувати без уяви, так само не може існувати мистецтва без уяви. Наприклад  Альберт Ейнштейн свої фізичні задачі спочатку уявляв,а потім вже втілював їх в життя.

Уява – це могутнє джерело для породження людських ідей. Спочатку воно породжує мрії, які можуть з часом  вдосконалившись втілюватися в об*єкивній реальності. Найбільше ж лихо коли мрії не можуть покинути уяву і залишаються там на завжди. Про це сумно заявляв французький поет Шарль Бодлер:

«Мрії – зів’ялі хризаліди»

Необхідно прагнути до нових вершин, тоді народяться мрії. З них вони можуть переродитися в ідеї,а згодом і концепції.

Отже виділяємо етапи уяви:

1.мрія – прагнення до нового;

2.ідея – систематизована

3.концепція – сформована ідея.

Всі великі наукові відкриття;шедеври мистецтва;філософські концепції беруть свій початок від мрії.

Саме завдячуючи мрії стала існувати свобода особистості, без неї існує лише «рабство добровільне»(15;156) в тенетах поглядів,вірувань,вчень.

Мрія дає крила, щоб відчути себе вільною, але вона перетвориться на іллюзію,якщо не звертати увагу на об*активну реальність.

Зовнішній світ не завжди нам допомагає, але без нього мрія себе не проявить,а стане полонянкою суб*єкивності.

Треба мріяти, не боятися осуджень пересічних людей, щоб винести з уяви інновації для поліпшення добробуту нашої планети Земля. Без людських мрій перетворюється на «сіре існування».

Не існує особистості, без бурхливої уяви(на її місці залишається «безформна маса»).Уява є унікальною властивістю саме людини. Завдяки їй особистість зможе перебувати в просторі свободи. Вона черпає всі свої інновації саме з неї,а потім втілює їх в реальному житті.

Отже уява дає сили особистості і наповнює її новими ідеями, які виражаються в створенні концепцій. Вона створює людині можливості для відділення себе від «маси»,щоб вирізнитись між «сірими індивідами»,проявити себе в житті.

Необхідно довіряти своїй уяві, але не бути її рабом, інакше людина все життя залежною від іллюзій і їй буде важко позбутися їх. Уява повинна бути вашою помічницею,а не господаркою. Не варто тільки від уяви залежати.

Ми думаємо, що свобода особистості не може існувати без могутності уяви, але також вона не може проявитися, якщо уява керує вами неначе сліпою істотою. В ній закладена велика могутність, яка може або привести вас до свободи, або до іллюзії.

Сарганг Тіанський

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
1
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:ЕСЕ

img-9 ЕСЕ

Світ (Есе)

Ми пізнаємо світ, коли в перше народжуємося з цікавими запитливими очима. Адже перебуваючи ще в ...