Затишний, зелений, чарівний Кременець з великою історією. Натхнення для поетів та митців, спокій для душі людської, оспіваний музами та викоханий сонцем.

Саме тут розташована гора Куличівка — археологічна стоянка періоду пізнього палеоліту. За кількістю знахідок вона займає перше місце не лише в Україні, але й у Східній Європі. Тут розкопано понад 500 тис. оброблених кременів. На глибині 2,5 м було виявлено залишки трьох наземних жител, п’яти вогнищ, а також місця, де обробляли камінь. Археологи знайшли велику кількість знарядь праці — скребла, різці, скобелі, проколки, стаместкоподібні та сокироподібні вироби.

Куди б ви не пішли – звідусіль можете спостерігати величну замкову гору Бону, яка височіє немов оберіг міста, гарант міцності та незламності України. З самої гори  відкривається красивий краєвид на все місто та на гори. У безхмарну погоду тут видно дзвіниці Почаївської Лаври.

А скільки тут чудових церков: костел святого Станіслава, комплекс колегіуму чину єзуїтів, споруда колишнього Василіанського монастиря XVII ст.

Тут діє санна траса. Це єдина в Україні дерев’яна санна траса. Побудована на початку 1970-х років площею 6 га, довжиною траси: 1157 м, перепадом висот 94 м та 15 поворотами.

У Кременці часто бували відомі люди: Леся Українка, поет Іван Франко, письменник Михайло Коцюбинський. У своєму творі “Варнак” Кременець  згадує Тарас Григорович Шевченко.

Про королеву Бону Сфорцу існує багато легенд. Королева зналася добре на травах, вміла готувати лікувальні зілля, лікарства та використовувала трави для власних купальних процедур. Такі вміння, породили багато пліток про магію та відьомство. Мати Бони Сфорци, герцогиня і принцеса Ізабелла вважалася однією з найкрасивіших жінок королівських родин того часу, та була мистецькою музою титана епохи Відродження Леонардо да Вінчі.

Зелене між горами місто,

Що боронили від татар,

Нащадкам залишили майже чистим,

Поклавши ниць панський тягар.

Словацький тут і Коцюбинський творчо жили,

Шевченко, Леся Українка і Франко.

Завжди цим містом люди дорожили,

І не здолав його ніколи і ніхто.

Красуйся працею людей, наша перлино,

У мріях бачу через сотню літ

Як Юліуша місто й рідного Дніпра країно,

Це край, який мирно єднає цілий світ!

Автор вірша: Жанна ОСТАПКЕВИЧ.

Пропоную вам зіграти у цікаву вікторину про історію чарівного міста Кременця.

Автор  статті та тесту Наталія Богач

Поделитесь эмоциями

Супер статья
4
Я доволен
3
Любовь
2
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.