ЕтикаСтатті СвященнослужителівСучасна філософія

Що означає бути моральною людиною

moralna ludynaСучасне  суспільство  на сьогодні  деморалізоване.  Причини  звичайно  можуть бути різні: економічні, політичні,  культурні,  духовні,  моральні, соціальні,  етнічні, освітні і інші. Насамперед  варто  зазначити на негативному  впливі  людського  фактору,  що  відображений  на  постійному  споживацтві,  жазі  до влади,  не важливо якої,  не усвідомлення    суб’єктом   речей, які  відбуваються  в його особистісному житті.

На сьогодні  приспаний  погляд   влади  на соціальні  проблеми.  У першу чергу  це пов’язано   з  онкохворими  дітьми, людьми  з вадами зору,  слуху, рухово-опорної,  центральної нервової,   серцево-судинної  системи, які закінчуються фатальними  наслідками, безвідповідальністю, халатністю  представників  медичної сфери.  Стоїть  гостре питання:  коли врешті – решт  проявляться  гуманні  дії  по відношенню  до  людей. Що  штовхає  лікаря  на   безвідповідальність  та неадекватність  дій  під час оперування?

Влада, кар’єрний ріст,  престижність  професії,  чи можливо  ще щось,  що стоїть на   шляху  майбутньої перспективи.  Чому  закон  не працює на людину як  це заведено  в європейських країнах,  то  чим же ш  наша  країна  гірша від інших.
Відповідь  по крайній  мірі  заховується  значно глибше,  ніж  ми це могли  б собі уявити.  Такі дії зумовлені   основним  законом  норми та поведінки  людини у сучасному суспільстві – мораллю.  Чи  могли  б ми побачити  сьогодні  хоча б одну  людину, яка відповідає  критерію  моральності.  Сказати  по правді  дуже  важко, тому  що  внутрішній   природний  закон  відсутній.

А  якби  на  це  відреагував  наш Творець?   Він   міг  сказати, що  ми насправді  є безумцями,  аморальними  людьми,  вбивцями  самих  себе. А  в скільки балів  оцінив  би Бог духовність і віру  людини?   Практично,  поставив  би нам  усім  нуль.  Так отож  ми  здаємо  екзамен  тут на Землі, а  оцінює  наші справи,  поведінку,  стосунки,  цінності  Господь.  Тоді  задаємо собі питання:  що  підштовхує нас  переступати  церковний або ж державний  закон?   Сила  протилежна  добрій  волі  людини, яка  знаходиться у її  природі.   Тобто  мається на увазі  зло як пряма протилежність  релігійному  і моральному закону:  «Не вбий!» , «Не вкради!», «Не чини перелюбу!»,  «Не свідчи несправедливо  проти ближнього твого», «Не заздри!».

Суспільство  їх  добре  знає, а от чи  дотримується, то  це вже  є загадкою. Мудрий  китайський  мислитель  Конфуцій  вчив, що би  ми не робили  собі того, чого іншим не бажаємо чинити.  Німецький  філософ  доби Нового часу  Імануїл Кант  звертав увагу на  норму поведінки людини,  увівши  свій основний  закон, який назвав категоріальним імперативом.    Згідно  його бачення людина повинна керуватися  моральним  законом  у всій його  повноті  для того  щоб  покращити своє становище  у суспільстві, в якому вона перебуває.  Так як  наша тематика  пов’язана  з  питанням  моралі, то необхідно  сказати, що означає бути моральною людиною.  Спершу  дамо  визначення  що таке  мораль  і моральна  людина.

Мораль  —  основні  людські  закони, за допомогою яких  врегульовуються  норми  та правила  поведінки,  відносини  одних людей  до інших та цілого суспільства.  Моральною людиною ми називаємо  ту особу, яка  у  своїй сфері  життєдіяльності  дотримується  встановлених для неї  приписів  принципів  природного  закону.

Богдан  Стрикалюк

Ієрей УПЦ КП

 

 

Яка твоя реакція?

Радість
3
Щастя
4
Любов
2
Не завдоволений
0
Тупо
1

Интересно почитать:

Также в категории:Етика

Біоетика

Моральні норми і принципи

Моральною нормою  слід  вважати  таке  правило  людської  активності, сформульованої  розумом людини  на  базі  моральних  цінностей.  ...

Этика Античности

Период античности считается периодом становления этической науки, когда впервые попытались решить нравственные проблемы и обосновать ...