Буддизм

Шантидева — великий вчитель і Бодхисаттва

Буддійський університет Наланда, що знаходився на півночі Індії, був притулком для багатьох буддійських філософів, вчителів, ченців. Однією з цих особистостей був великий мислитель  Шантидева, ім’я якого означає «божество умиротворення». Саме в Наланді вперше  Шантидева повідав вчення Бодхічарья-аватара.

Це вчення містить у собі методи роботи з розумом на шляху до ідеалу Бодхисаттви, до пробудження в ім’я щастя всіх живих істот. Але перш ніж потрапити в Наланді і стати Бодхисаттвою, Шантидева мав інше ім’я і повинен був зайняти крісло царя країни Саураштра.

Шантидева народився в VIII в країні Саураштра в сім’ї царя Кальянавармана. Ім’я, дане йому при народженні, звучить як Шантиварман, і означає «хранитель світу».

Шантидева - великий вчитель і Бодхисаттва

З ранньої юності Шантидева цікавився буддизмом, особливо багато часу він приділяв вченню другий буддійської колісниці шляху до пробудження Махаяні. Коли прийшов час займати трон свого батька, йому приснився сон, в якому до нього звернувся Манджушри, втілення вищої мудрості у буддистів. Уві сні Манджушри переконав його відректися від царського престолу.

Покинувши свою країну,  Шантидева відправився в буддійський науковий центр Наланда, де і прийняв чернецтво. У Наланді  Шантидева не мав поваги серед ченців, так як займався практиками вночі, а вдень відпочивав, і ніхто не знав про його намаганнях на шляху до Пробудження. На одному із зібрань ченців,  Шантидева прочитав свою працю Бодхічарья-аватара, чим здивував усіх присутніх. Під час прочитання свого вчення,  Шантидева почав левітувати   і піднявся в повітрі на два метри.

Після передачі свого вчення іншим монахам,  Шантидева відправився на схід, де взяв в учні 500 осіб і за допомогою надприродних здібностей врятував їх від голодної смерті під час поширення голоду. Ще одне диво він зробив під час служби охоронцем у царя Арівішани.

Вибравши своєю зброєю дерев’яний меч, наділив його особливою силою Дхарми, це зброя стала непереможним. Під час поєдинку з індуїстським учителем Шанкарадева силою глибокого зосередження викликав бурю і виграв суперечку. За безліч продемонстрованих чудес,  Шантидева відносять до Махасіддха, людям, які оволоділи над здібностями.

Олексій Д

 

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Буддизм