Частина перша

Заповіт Нового Єзекіїля

Продовжимо достатньо шокуючою грою Outlast 2, яка переповнена сценами садизму та понівеченими трупами. Жанр: виживання серед жахіття. На відміну від попередньої гри, головному герою необхідно уникати та втікати від різноманітних сектантів.

Події розгортаються у вигаданому поселенні Храмові Ворота, що ймовірно знаходиться в районі реального поселення Супай у окрузі Коконіно, штат Арізона. Провідником секти являється старезний проповідник Саліван Нот. Раніше у нього була більш потужніша релігійна організація у місті Альбукерк, штат Нью-Мехіко. Але через те, що він гвалтував своїх адепток, їм зайнялася влада, і секта була практично знищена. В даній ситуації можна знайти аналогію із «Гілкою Давидовою». Але він із рештою сектантів покинув «злий світ» та подався у пустину Арізону. Хоч проповідник часто згадує і Біблію, але основою його вчення є «Євангеліє Нота», де він записав «послання» Бога. Попри ніби божественне походження, священне писання містить хворобливі збочення та садизм. Моторошною осибливістю секти є те, що вони умертвляють новонароджених дітей, адже так вони попередять народження Антихриста. І головний герой зі своєю дружиною випадково попадає до Храмових Воріт, де сектанти переслідують останню.

Одначе із часом у організації стався поділ. З однієї сторони є «ураженні», які мають венеричні захворювання, але переконанні, що в них «хвороби в душі». Тому через захворювання вони вийшли із поселення, але вірять, що вернуться назад, але при цьому є союзниками Нота. Можливо, це можна назвати крайнім проявом одного із релігійних уявлень, що хвороби – це «кара божа». Головного героя вважають новоявленим Христом і намагаються розіп’ясти. З іншої сторони є «єретики», які є ворогами Нота, адже навпаки бажають приходу Антихриста. Одночасно, вони специфічно оберігають дружину головного героя, вагітність якої є під питанням. Тому можна стверджувати, що вони є теїстичними сатаністами.

Ради справедливості, варто зазначити, що причиною такої жахливої поведінки всіх сект є не тільки масовий релігійний психоз. Також  до цього причетне випромінювання від антен вигаданої корпорації Меркоф.

Також головний герой у галюцинаціях пересувається по католицькій школі Святої Сибіли, де подружжя провело своє дитинство. Навіть тут релігія зображується негативно, адже там священник вбиває одну із учениць, а потім стверджує, що вона зробила самогубство.

Перейдемо до подібностей із християнством. Назва культу пов’язана із однойменним старозавітнім пророком. Як і будь-яка секта апокаліпсису дана секта не обходиться без «печатей» та «вершників». Зокрема, у главі 5 «Євангелія Нота» пише наступне: «5. І обличчя їх були  незліченні і з’єднані один з одним, з тисячею очей і суцільним ротом, з крилами і щелепами, невіддільними навіть з вигляду, а призначенням очей і щелеп було більш досконале поглинання. 6. Це були обличчя, а вже в наступний момент вони були кістьми чотирьох коней Апокаліпсису і кістьми вершників теж». В грі є катування в церкві із заявою сектантів про себе, що вони «руки Господа», що є обігруванням теми інквізиції. Окремо можна вказати на подібність із Церквою Ісуса Христа Святих Останніх Днів (мормони). Останні мають дивний постулат, що Ісус Христос являвся індіанцям доколумбової Америки. Наприклад, перша глава починається такими словами: «1. Слова Саллівана, який буде новим Єзекіїлієм, Пророком, який поведе розкиданих і узурпованих незнайомців пропащого Христа у вкрадений Сіон племен пуебло, хікарілья, мескалеро і навахо». До речі, Храмові Ворота знаходяться на території індіанської резервації Хавасупай. Так, як Саліван Нот вів своїх адептів у віддалене місце, так і реальний Джозев Сміт привів своїх адептів у пустинний штат Юта.

Одначе, реальним прообразом є сумнозвісна секта «Храм народів учнів Христа» («Храм народів»), яку заснував у 1955 році Джим Джонс в штаті Індіана. Звідси, напевно, і назва вигаданого поселення: Храмові Ворота. Однією із її особливостей був релігійний комунізм, а зокрема адепти жили комуною та співпрацювали із багатьма лівими силами. Секта закінчила своє існування у 1978 році в американській країні Гайяні смертю близько 918 адептів, серед них 276 дітей. Ведуться дискусії стільки людей прийняло участь у масовому самовбивстві ціанідним «напоєм», а скільки було вбито насильно.

Деструктивним культом Кінця Світу був і «Рух за відновлення десяти заповідей», що виник у кінці 1980-х років в африканській країні Уганді. Секта очолювалася п’ятьма колишніми вихідцями із римо-католицької церкви. В 2000 році лідери вчинили масове вбивство своїх адептів у передчутті чергового апокаліпсису, а також запустили серію вбивств, які оцінюються у 942 людини по всій країні. Перший раз вони «передбачили» кінець світу у 1999 році, де вони, разом із частиною сатаністів, побачили перевернуте «число звіра», як заклик діяти.

На кінець, можна згадати про масове самовбивство та серії вбивств, що відбулися із тамплієрською сектою «Орден сонячного храму» («Сонячний храм»), що була заснована у 1984 році Люком Жюро в Швейцарії. А в 1994-1995 роках, внаслідок діяльності адептів, жертвами стали десятки людей в різних країнах світу. Дана гра теж закінчується подібним.

Пост-апокаліпсис

А тепер коротко про культи, що сприймають пережитий їм апокаліпсис, як не щось катастрофічне, а як сакральне та божественне.

Подібне абсурдне прагнення можна знайти у  Культі «Спочивай З Миром» («різники») із гри Days Gone. Жанр: пригодницький бойовик. Діють вони на території «Земля Різника», колишній штат Орегон. У світі впала цивілізація внаслідок поширення вірусу, що розроблявся вигаданою корпорацією Cloverblue, як біологічна зброя. Як наслідок, мільйони людей та деякі види тварин, стали хижаками, що полюють на здорових людей. В умовах біологічного пост-апокаліпсису, «різники» вважають сам вірусний спалах божественним даром людству. Для цього необхідно заразитися, бо заражені є наступним кроком у еволюції людини, а заодно і посланцями божими. Адепти уподібнюються їм, тим що бриють голови та наносять собі численні шрами. Додатково вони собі наносять на тілі «RIP», що в перекладі із англійської: «спочивай у мирі». Також, вони не знищують заражених, а, стоячи на колінах, дозволяють їм полювати на себе. Між іншим, їх «маскування» дозволяє ховатися серед заражених та навіть направляти їх.

Варто зазначити, що однією із причин створення секти стали психічні наслідки знущання головного героя та його супутника над засновником, що сталося до апокаліпсису. Свого лідера вони називають Карлос, а від своїх імен відмовилися, що би стати єдиним цілим.

Решту тих, хто вижив адепти калічать чи вбивають, як невірних. Навіть залишки цивілізації вони вважають блюзнірством. Останнє, дуже подібне до заяв самих крайніх зелених – анархо-примітивістів, які пропонують знищити цивілізацію, та навіть повернутися до первісного стану людства із його збиральництвом та полюванням. Нанесення шрамів можна прирівняти до релігійного самобичування, зокрема у радикальному католицизмі.

Далі буде…

З відкритих джерел матеріал

зібрав АНДРІЙ ДМИТРУК

Джерела:

https://daysgone.fandom.com/ru : Days Gone вики

https://daysgone.fandom.com : Days Gone Wiki [англ.]

https://en.wikipedia.org : Peoples Temple; Order of the Solar Temple; Movement for the Restoration of the Ten Commandments of God

https://outlast.fandom.com/ru : Outlast Вики