ist_konf1_b14  травня  2015 року  при факультеті  міжнародних  відносин,   на базі  кафедри  історії ім. М.П. Ковальського та наукового товариства  ім. О. Оглобина, у стінах  Національного  університету «Острозька  академія»  було проведено VІ  Регіональну  наукову  конференцію «Актуальні питання  історії та культури України і світу».  Безпосередню участь  у науковій  конференції  приймали  не  лише аспіранти, а й студенти спеціальності «Історія» та  «Релігієзнавство».  Відкривав  конференцію  аспірант  кафедри історії  НаУОа  Аркадій  Ткачук.  До вітального  слова  учасників  цієї  конференції  запрошувалися  декан міжнародних відносин  доктор історичних наук, професор  Атаманенко А.Є.,  а також  завідувач  кафедри історії, доктор іст. наук,  професор Трофимович В.В. Робота  пленарного  засідання  конференції  розпочалася  з  доповідей   трьох аспірантів  різних  спеціальностей за напрямом  «релігієзнавство», «соціальна філософія», «історія».

Першим доповідачем  виступив  аспірант  Національного  університету «Острозька академія»  Щепанський  Віталій,  який підготував  дуже цікаву  презентацію про  магічні ритуальні   тексти  латинської , арабської, старослов’янської традицій, це такі наприклад  як  «Арістотелеві ворота», «Зодіакальна людина»,  «Шестикрил»,  розповівши  історичні  передумови  їхнього формування, практичного використання.  Досить  широкий спектр  свого  наукового дослідження  продемонстрував  магістр релігієзнавства і богослов”я,  аспірант  Східноєвропейського  національного університету ім. Лесі  Українки  Дмтрук Ігор. Ним  було проаналізовано і повністю розкрито тематику  п’ятидесятництва  і неопятидесятництва, виходу  ХВЄ  із  Союзу ЄХБ,  а також  були розставлені   акценти  і  подана  чітка  характеристика  воронаєвців, шмідтовців, смордвинців, омовинців,   форм  їхнього  богослужіння,  зроблено поділ на ліберальне  і консервативне п’ятидесятництво.

ist_konf_b

Також з доповіддю  виступив  аспірант за спеціальністю  «історія» Ткачук Аркадій з не менш  важливою тематикою щодо  польського діяча  на початку ХІХ століття  в  Україні  під впливом  російського імперіалізму. Велику  увагу  привернув стан  тодішньої освітньої  системи,  матеріально – фінансова  співпраця  польських діячів і російського  імператора у питанні розбудови  освіти.

Наступні  секційні засідання  представляли  студенти – історики  та релігієзнавці.  Вони  виступили  з цікавою  тематикою доповідей,  відтворивши  реальну  сучасну  наукову  картину  світогляду,  аналізуючи і проводячи  чіткі паралелі  із сьогоденням.  Студенти  молодці  і красиво  розповідали, особливо  зацікавила  слухачів доповідь  студентки ІІІ курсу  спеціальності «релігієзнавство» Ольги Льовіної, яка цікаво розповіла про  варни і касти,  проводячи аналогію з іншими релігіями, у яких  зустрічається  подібний суспільний  поділ.  Студентка – релігієзнавець Сьорак. розповідала  про становище  єпархій і діяльність УГКЦ  в діаспорі, поділилася  своїми враженнями  щодо  потужної  місіонерської,  євангелізаційної,  катехизаційної  роботи.  Також  дуже  цікаву доповідь  про українців у Аргентині  в 30 – х  роках  підготувала  студентка  за спеціальністю «історія»Оксана Різанович. Наталя Клімчук розповіла про  соціально – економічний стан Гощанського району.

В цілому  релігієзнавці  та історики  Національного університету  «Острозька академія»  продемонстрували  те, що вони  можуть  зробити те, чого від них  навіть не сподівалися.

Доповідачі  виступили  красиво, залишивши  прекрасні  враження,  емоції, думки  про себе.

Богдан Стрикалюк 

Фото Алли Максимчук